Oslabený tím Crows mieri do Šale, tréner Antl žiada fanúšikov o trpezlivosť

KošiceŠport

Hádzanári tímu Košice Crows vykročili do nadstavbovej fázy extraligy víťazstvom nad Novými Zámkami a už dnes o devätnástej hodine ich čaká druhý zápas na palubovke Šale. Tréner Radoslav Antl sa musí vyrovnať s odchodom Patrika Hruščáka s Tomášom Urbanom do zahraničia.

Foto
Vladimír Guzy v súboji proti Šali / KOŠICE ONLINE

„Určite sa nedajú nahradiť plnohodnotne, ale ich absenciu sa snažíme eliminovať. Zmenili sme obranu, zmenili sme jej zloženie. Rovnako tak sme museli zmeniť aj útočný systém, pretože nám vypadli kvalitní strelci. Uvidíme, ako to bude vyzerať,“ rozhovoril sa tréner Radoslav Antl.

Podľa našich informácií „hrozí“ aj odchod Erika Ľocha, no aj bez tejto zmeny by platilo, že tím tretieho tímu tabuľky už nebude disponovať silou, ktorá umožnila aj zisk silného Tatrana Prešov. Dobré výsledky však posunuli očakávania fanúšikov smerom nahor.

„Každý čaká úspešné výsledky, ale ľudia musia byť realistami. Chce to trpezlivosť, pretože ak odišli hráči do zahraničia, tak je to jasný znak ich kvality. Fanúšikovia teda musia pochopiť, že už nemáme tím, ktorý dokázal zdolať aj Prešov,“ pripravuje Antl priaznivcov tímu Crows na ťažšie časy.

Foto
Tréner Antl musí improvizovať / KOŠICE ONLINE

Ľahké to Košičania nebudú  mať už dnes v Šali. Tohto súpera síce v oboch doterajších zápasoch zdolali, no súper sa na rozdiel od Crows medzitým posilnil.

„Je to nepríjemný súper s dvojicou kvalitných brankárov. Na ľavej spojke majú silného Jakuba Prokopa, teraz dokonca dokúpili strednú spojku Michala Kurku, takže sa posilnili. Hlavne doma budú veľmi nepríjemní a nečaká nás nič ľahké,“ zamyslel sa košický tréner, podľa ktorého však hráči Crows zbrane neskladajú a Šaľu chcú potrápiť. „Keďže je situácia, aká je, nie sme favoriti. Rozhodne však neskladáme zbrane a pevne verím, že prekvapíme.“

Ciele pre zvyšnú časť sezóny sú definované jasne. „Cieľom bude víťaziť hlavne doma. Iste, na taký Prešov už nemáme a ja som aj po tej výhre hovoril, že ho môžeme poraziť, ale nie porážať. S ostatnými súpermi by sme však hlavne doma prehrávať nechceli,“ skonštatoval Radoslav Antl.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre