Osobnosti rozprávajú o 17. novembri na stredných školách

KošiceSpravodajstvo

Za čo všetko vďačia ľudia Nežnej revolúcii?

Do lavíc stredných škôl sa vrátili osobnosti spoločenského života, aby terajším študentom povedali o 17. novembri a o dôležitých lekciách, ktoré ich naučil život samotný. Okrem historickej hodnoty majú prednášky pre študentov aj inšpiratívny charakter. Do projektu je zapojených 68 škôl po celom Slovensku vrátane Košíc.  

„Vo svojich prednáškach sa osobnosti zamerajú na konkrétne zručnosti, ktoré im pomohli na ceste za úspechom. Svoj príbeh prepoja aj s udalosťami 17. novembra 1989. Hlavným motívom kampane je heslo „Vďaka novembru“, ktoré na toto okrúhle výročie poukazuje a zdôrazňuje, že bez Nežnej revolúcie by študenti nemali dnešné možnosti,“ informovala výkonná riaditeľka Nadácie Pontis Martina Kolesárová.

Foto
Do projektu je zapojené aj Gymnázium Šrobárová / TASR

Osobnosti sa vrátili do svojich stredných škôl aj v metropole východu. „V Košiciach sú zapojené viaceré školy, napríklad Gymnázium Šrobárová, a Gymnázium Poštová. V rámci podujatia vystúpil Pavol Miroššay z Košice IT Valley či Ivan Hruška z Global Logic. V okolí Košíc sú zapojené aj ďalšie mestá, napríklad Moldava nad Bodvou, Michalovce či Trebišov,“ dodala Kolesárová.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre