Otestovať na koronavírus sa bude dať aj priamo na budapeštianskom letisku

EurópaSpravodajstvo

Letecky do Budapešti pricestuje v tomto roku zhruba osem až deväť miliónov cestujúcich, kým vlani ich bolo 16 miliónov a na rok 2020 plánovali 17 miliónov.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Maďarsko sprísňuje podmienky na vstup do krajiny zo zahraničia. Preto sa budapeštianske Medzinárodné letisko Ferenca Liszta rozhodlo otvoriť priamo vo svojich priestoroch stredisko, v ktorom sa budú môcť cestujúci už na hraniciach pri vstupe do Maďarska otestovať na nákazu vírusom SARS-CoV-2.

Kam Jandu, obchodný riaditeľ spoločnosti Budapest Airport, uviedol, že ide o reakciu na sprísnenie podmienok vstupu do krajiny a na kategorizovanie krajín farebným kódom podľa rizika nákazy novým druhom koronavírusu. Jandu poznamenal, že síce v období rokov 2012-19 vzrástol počet cestujúcich na tomto letisku o 90 %, avšak v roku 2020 očakávajú v súvislosti s pandémiou koronavírusu až 56 % prepad.

Znamená to, že letecky do Budapešti pricestuje v tomto roku zhruba osem až deväť miliónov cestujúcich, kým vlani ich bolo 16 miliónov a na rok 2020 plánovali 17 miliónov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre