P. Sagan 3. vo 4. etape Okolo Kalifornie: Chýbalo mi trocha sily

SvetŠport

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil vo 4. etape pretekov Okolo Kalifornie tretie miesto.

Po 214,5 km na trase Laguna Seca - Morro Bay nestačil v záverečnom špurte na víťazného Holanďana Fabia Jakobsena (Deceuninck-QuickStep) a druhého Jaspera Philipsena z Belgicka (SAE Team Emirates). Ďalší Slováci z tímu Bora-Hansgrohe skončili v rovnakom čase hlbšie v pelotóne, Juraj Sagan bol 53. a Erik Baška 79.

„Bola to ďalšia vyše 200-kilometrová etapa, ktorú podľa očakávaní rozhodol rýchly špurt. Kolegovia mi pomohli v záverečných kilometroch, boli sme vpredu, čo bolo dôležité, lebo sme sa vyhli pádom," povedal P. Sagan na oficiálnej tímovej stránke.

Vedúcu pozíciu v priebežnom poradí si po zásahu vedenia pretekov udržal domáci Američan Tejay van Garderen (EF Education First). Do cieľa dorazil s 50-sekundovým mankom po sérii nepríjemností v závere vrátane pádu, ale organizátori mu rovnako ako ďalším zasiahnutým cyklistom pridelili čas víťaza. Van Garderen vďaka tomu naďalej vedie o 6 sekúnd pred Talianom Giannim Mosconom (Ineos).

Peter Sagan / Bora - hansgrohe

P. Sagan je so ziskom 24 bodov na čele bodovacej súťaže, v celkovej klasifikácii figuruje na 78. priečke s odstupom 33:17 min na lídra. J. Sagan je 62. (+18:39) a Baškovi patrí 109. pozícia (+42:08). Piata etapa na 219,5 km povedie z Pismo Beach do Ventury. „V posledných metroch mi chýbalo trocha sily na víťazstvo, ale som spokojný, že som si opäť obliekol zelený dres," dodal P. Sagan.