Pamätné dni mesta Humenné sa nesú v skromnejšom duchu, dôvodom sú protiepidemi­ologické opatrenia

VýchodKultúra

V programe však nebude chýbať folklór, divadlo či šerm.

Tento víkend sa nesie na hornom Zemplíne v duchu osláv. Humenné si pripomína pamätné dni mesta. Oproti minulým rokom sa oslavy nesú v súvislosti s pretrvávajúcimi opatreniami proti šíreniu koronavírusu v skromnejšom duchu. Samozrejmosťou je limitovaný počet návštevníkov a protiepidemi­ologické opatrenia.

Z dôvodu opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva je sprievodný kultúrny program len v mestskom amfiteátri, keďže pre podujatie platí obmedzenie maximálneho počtu návštevníkov na tisíc osôb, vrátane účinkujúcich a organizátorov. 

„Každý účastník pri vstupe dostane náramok. Ak areál amfiteátra opustí, náramok mu bude odobratý. Pri návrate mu náramok bude opäť odovzdaný, ak to bude kapacita dovoľovať," vysvetlil Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom. Ako dodal, vstup na podujatie je voľný. Pobyt v mestskom amfiteátri však bude možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami.

Foto
Pamätné dni mesta Humenné v roku 2012, kedy sme o epidemiologických opatreniach ešte ani len netušili  / TASR

Program

Program odštartuje dnes o 15.30 hod. skupinou historického šermu Cohors z Prešova. Poviedku z pera Martina Kukučína Rysavá jalovica následne predstaví OZ Na doske. Záver prvého dňa bude patriť vystúpeniu hudobnej skupiny Bobova diéta a koncertu Karmen Pál-Baláž so skupinou.

Nedeľný program sa začne o 15. hodine divadelným predstavením pre deti Maťko a Kubko. Nasledovať bude vystúpenie dychového súboru Vychodňare z Humenného, folklórnej skupiny Parchovianka a bodku za programom dá mužský spevácky súbor Rusinija. V prípade nepriaznivého počasia sa program uskutoční v estrádnej sále mestského kultúrneho strediska, kde však bude počet účastníkov obmedzený na 500 osôb.

 

Zdroj: SITA

Komentáre