Pápež František dnes pokrstil 32 detí

EurópaSpravodajstvo

Pri krste v Sixtínskej kaplnke nezaplakalo ani jedno bábätko, čo nebýva zvykom.

Pápež František dnes (12.1.) v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne pokrstil 32 detí vrátane dvoch párov dvojčiat. Krst prijalo 17 chlapčekov a 15 dievčatiek. Hlava katolíckej Cirkvi vyjadrila údiv nad tým, aké boli deti pokojné. V uplynulých rokoch totiž čakanie na obrad i samotný krst sprevádzal plač. Pápež sa k tejto téme vyjadril vo svojom krátkom príhovore, keď poznamenal, že deti, keďže nie sú zvyknuté na priestory Sixtínskej kaplnky či svoje nezvyčajné sviatočné oblečenie, sa môžu chvíľami cítiť nesvoje a začať plakať.

„Nechajte deti, nech plačú a kričia. Keď dieťatko plače, možno je to tým, že mu je horúco - tak ho vyzlečte, alebo je hladné, tak ho nadojčite....nemajte si s tým problém," uisťoval pápež rodičov. 

Foto
Pri dnešnom krste sa ani jedno bábätko nerozplakalo / Instagram franciscus

Pápež na rodičov apeloval: „Konajte tak, aby sa všetci cítili dobre." Vo svojom príhovore potom uviedol, že pokrstenie dieťaťa je „prejavom spravodlivosti voči nemu (...), lebo v krste mu dávame poklad - Ducha Svätého."

Vyzval rodičov starať sa o to, aby ich deti „vyrastali vo svetle a v sile Ducha Svätého," a to prostredníctvom katechézy, pomoci i príkladu, ktorý im doma dávajú. Pápež krstí deti v Sixtínskej kaplnke raz ročne, v deň, keď si katolícka cirkev pripomína sviatok Krstu Krista Pána.

 

Zdroj: TASR

Komentáre