Pápež v najbližších dňoch dostane vakcínu proti koronavírusu

EurópaKoronavírus

Viackrát zdôraznil, že je potrebné dať sa očkovať.

Pápež František potvrdil, že počas budúceho týždňa sa dá zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Podľa jeho slov by sa z etického hľadiska mal dať zaočkovať každý, pretože od toho závisí zdravie a životy iných ľudí. Hlava katolíckej cirkvi uviedla, že o pár dní sa vo Vatikáne začne vakcinácia, pričom doplnil, že on sám má určený termín očkovania.

Na margo ľudí, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať, pápež povedal, že ide o popieranie hraničiace so samovraždou, ktoré si on nedokáže vysvetliť. Zároveň viackrát zdôraznil, že je potrebné zúčastniť sa vakcinácie.

Foto
Pápež František / TASR

Vatikán nedávno oznámil, že pripravuje očkovaciu kampaň pre svojich zamestnancov. Vakcinácia bude dobrovoľná. Uprednostnené budú tie osoby, ktoré sú viac vystavené nebezpečenstvu nákazy. Riaditeľstvo vatikánskeho úseku zdravotníctva a hygieny skonštatovalo, že prednostne budú zaočkovaní pracovníci zdravotníctva a verejnej bezpečnosti, seniori a tí, čo sú v častom styku s verejnosťou. Očkovať bude kvalifikovaný zdravotnícky personál Governatorátu mestského štátu Vatikán v priestrannom átriu Auly Pavla VI.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre