Pápeža si po operácii nechajú v nemocnici o niekoľko dní dlhšie

EurópaSpravodajstvo

Pápež František vystúpil prvýkrát po operácii na verejnosti v nedeľu, keď pozdravil veriacich z balkóna na desiatom poschodí Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v Ríme.

Foto
Zamestnanci Univerzitnej nemocnice Agostina Gemmelliho zdravia pápeža Františka 11. júla 2021 v Ríme. Pápež František zostane po operácii hrubého čreva v nemocnici o niekoľko dní dlhšie. V pondelok 12. júna 2021 to oznámil Vatikán / TASR

„Pápež František zostane po operácii hrubého čreve v nemocnici o niekoľko dní dlhšie. Jeho svätosť pápež František bude hospitalizovaný ešte ďalších niekoľko dní s cieľom optimalizovať liečebnú a rehabilitačnú terapiu," uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni. Vatikán pôvodne uviedol, že najvyšší pontifex zostane po vykonaní zákroku v nemocnici najmenej sedem dní.

Pápež vystúpil prvýkrát po operácii na verejnosti v nedeľu, keď pozdravil veriacich z balkóna na desiatom poschodí Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v Ríme.

Osemdesiatštyriročného pápeža hospitalizovali v Gemelliho nemocnici v Ríme v nedeľu 4. júla a v ten istý deň ho aj operovali. Zákrok bol plánovaný z dôvodu zúženia hrubého čreva a František ho podstúpil v celkovej anestéze. Pápež, ktorému v mladosti pre infekciu odstránili hornú časť pľúc, okrem toho trpí i ischiasom (zápalom sedacieho nervu), ktorý mu spôsobuje problémy pri chôdzi a státí.

Zdroj: TASR

Komentáre