Park v Betliari ožil historickým piknikom

VýchodKultúra

Návštevníci si môžu pochutnať aj na obľúbenom jedle Andrássyovcov.

V parku pri andrássyovskom kaštieli v Betliari sa dnes (13.7.) cestuje v čase. Tamojšie Múzeum Betliar (MB) zorganizovalo historický piknik. „Svojím umením bude návštevníkov počas celého pikniku zabávať skupina Classic Gipsy Music. Najmenší návštevníci sa budú môcť zabaviť pri aristokratických športových aktivitách ako kriket či bedminton alebo si vyrobiť malý suvenír za pomoci lektorky či vyskúšať si dobové kostýmy,“ uviedla kultúrno-propagačná manažérka MB Judita Krajčiová.

Foto
Piknik v Betliari / TASR

Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť. Návštevníci sa s ňou môžu stretnúť a odfotografovať na lúke pred kaštieľom, čo potvrdila aj Krajčiová: „Tento rok sme pre návštevníkov múzea pripravili aj jednu novinku. Je ňou súťaž o najchutnejší múčnik, do ktorej sa môže zapojiť každý, kto na piknik prinesie upečený koláč a prihlási ho do súťaže.“

Návštevníci si môžu pochutnať aj na regionálnych produktoch a tiež aj na uhorkových sendvičoch a kuracích nugetkách, čo bolo obľúbené piknikové jedlo Andrássyovcov. „Každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získa v tento deň vstup na prehliadku kaštieľa zdarma,“ uzavrela Krajčiová.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre