Parlament neodvolal Mikulca, zostáva vo funkcii ministra vnútra

SlovenskoSpravodajstvo

Aktualizované 14.00 hod.

Minister vnútra Roman Mikulec zostáva vo funkcii. Poslanci Národnej rady SR ho neodvolali. Nedôveru mu vyslovilo 58 poslancov zo 145 prítomných. Proti návrhu na odvolanie hlasovalo 48 zákonodarcov a 39 sa zdržalo.

Odvolávanie Mikulca v parlamente opätovne iniciovala opozičná strana Smer-SD. Predseda Robert Fico hovoril o podozreniach z rodinkárstva a údajného zasahovania ministra do vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Spomenul politicky motivované vyšetrovania voči nemu a ďalším osobám. Mikulec tieto argumenty opozície odmietol. Vláda s návrhom na jeho odvolanie nesúhlasila.

Foto
Minister Mikulec zostáva vo funkcii / TASR

Parlament sa snažil Mikulca odvolať už po siedmy raz.

„Napriek tomu polícia stále koná, má rozviazané ruky. Spravodlivosť na Slovensku funguje,“ uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Dodal, že rešpektuje slobodné hlasovanie a to, že sa poslanci z klubu OĽANO Peter Kremský a Kristián Čekovský pri odvolávaní Mikulca zdržali. Rešpektujú podľa jeho slov aj to, že štyria poslanci Sme rodina hlasovali za odvolanie ministra. Mikulec sa poďakoval poslancom za podporu a poukázal aj na rastúcu dôveru občanov v políciu.

 

Zdroj: TASR

Komentáre