Päť miliónov obyvateľov metropoly Melbourne má nariadený lockdown

SvetKoronavírus

Za rozšírením nákazy údajne môže pomalé tempo distribúcie vakcín.

Austrálske úrady dnes nariadili lockdown, ktorá sa týka viac ako päť miliónov obyvateľov druhého najväčšieho mesta Melbourne. Obmedzenie pohybu obyvateľstva sa vzťahuje aj na zvyšok štátu Viktória, pričom bude platiť od polnoci nasledujúcich sedem dní.

„Za uplynulý deň sme zaznamenali viacero dôkazov, že máme do činenia s vysoko infekčným variantom vírusu, ktorý sa šíri rýchlejšie, než sme kedy zaznamenali,“ vysvetlil zastupujúci premiér štátu Viktória James Merlino s tým, že tento variant, ktorý je známy ako B1617, je rozšírený najmä v Indii.

Foto
Obyvatelia môžu opustiť svoje domovy iba zo základných dôvodov vrátane očkovania / TASR

Merlino tvrdí, že za rozšírením nákazy je pomalé tempo distribúcie vakcín zo strany federálnej vlády v Canberre či porušovanie hotelovej karantény. Lockdown umožní úradom identifikovať osoby, ktoré prišli do kontaktu s nakazenými. Obyvatelia môžu opustiť svoje domovy iba zo základných dôvodov vrátane očkovania.

Melbourne čaká štvrtý lockdown od prepuknutia pandémie vrátane takmer štyroch mesiacov prísnych opatrení, ktoré platili vlani. Austrália zatiaľ eviduje 3,7 milióna zaočkovaných, ale aj približne 30-tisíc nakazených a menej ako 1000 obetí koronavírusu.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre