Päťgólový Klhůfek vstúpil do extraligovej histórie: "Vďaka patrí spoluhráčom"

KošiceŠport

Niečo také nezažila hokejová extraliga od 7. októbra 2012. V súboji ôsmeho kola vtedy nasúkali po päť gólov košický útočník Marcel Haščák (proti Skalici) a Zvolenčan Kamil Brabenec (proti Popradu). Teraz sa podaril rovnaký husársky útok Pavlovi Klhůfkovi.

Foto
Český kanonier sa utrhol z reťaze / KOŠICE ONLINE

Dvadsaťdeväťročný odchovanec Zlína strelecky explodoval v nedeľňajšom súboji na ľade Liptovského Mikuláša. Tri góly strelil Patrikovi Kozlovi a ďalšími dvomi počastoval jeho náhradníka Mateja Bátoryho.

„Toto sa mi ešte veru nikdy nepodarilo,“ rozosmial sa Klhůfek po päťgólovom výkone. „Všetko mi to tam napadalo, ale vyzdvihnúť musím spoluhráčov. Servírovali mi to do prázdnej bránky a určite som mal aj kúsok šťastia. Puky sa totiž ku mne odrážali.“

Košičania napokon vyhrali 9:1 a zaznamenali tak svoje najvyššie víťazstvo sezóny. Posledný tím tabuľky inkasoval druhú deviatku v rade a v závere sezóny už pôsobí odovzdane.

„Pre chlapcov z Liptovského Mikuláša je to určite veľmi ťažké a obdivujem ich, že to nevzdávajú a snažia sa bojovať. Pre ich súperov to však tiež nie je ľahké, pretože sa už vopred očakáva hladká výhra. Nie je to však až také ľahké. V prvej tretine mali svoje šance a ak by ich premenili, mohlo to byť dramatickejšie,“ upozornil český kanonier, ktorý má na svojom konte už 27 gólov a v tabuľke kanonierov súťaže mu patrí 2. priečka za 33-gólovým Marcelom Haščákom.

V aktuálnom ročníku zaznamenal už tretí hetrik. „Našťastie som nestrelil aj šiesty gól, pretože to by už boli hetriky dva. Takto zaplatím iba za jeden,“ rozosmial sa Klhůfek.

Zápas na Liptove bol pre „Oceliarov“ špecifický aj z pohľadu dôležitej zmeny, ktorá sa pred ním odohrala. Trénera Jana Šťastného nahradil Marcel Šimurda.

„V určitom zmysle to bolo naznačované už skôr. Pán Šťastný približne pred mesiacom naznačoval, že chce dať tímu nový impulz. Neviem, či to mal v hlave a ako vnímalo veci vedenie. Toto sú jednoducho veci, ktoré idú mimo nás a my sa musíme starať o veci, ktoré robíme na ľade,“ poznamenal košický kanonier.

Trénerská zmena prišla pomerne nečakane. Košičania totiž vyhrali štyri z posledných piatich zápasov a teraz k tomu pridali ďalšiu hladkú výhru.

„My sme chceli hlavne napraviť Nové Zámky a to sa nám vo Zvolene podarilo. Bolo by potom veľkou škodou, ak by sme si to následne pokazili v Mikuláši. Zvládli sme to však s prehľadom a to ma teší,“ skonštatoval spokojným hlasom Klhůfek, ktorý však jedným dychom pridal, že tie kľúčové zápasy prídu teraz. Už v piatok nastúpia Košice na ľade tabuľkového suseda v Trenčíne, následne ich čaká domáci duel proti šiestej Nitre.

„Teraz sa bude lámať sezóna. Potrebujeme ukázať, že patríme do prvej šestky. V hre je 27 bodov a všetko máme vo vlastných rukách,“ dodal Pavel Klhůfek.

V extraligovej histórii skórovali v košickom drese päť gólov okrem neho a spomínaného Marcela Haščáka aj Miroslav Ihnačák (2001/02) a Jaroslav Kristek (semifinále 2011/12).

Komentáre