Vo výstavbe chce pokračovať.
V obci Pečovská Nová Ves pribudli v tomto roku nové nájomné byty. Samospráva ešte v októbri odovzdala do užívania jedno- až trojizbové byty na Kvetnej ulici.
Vybudovanie dvoch bytových domov stálo 1,93 milióna eur, pričom 35 percent sumy tvorila dotácia Ministerstva dopravy a výstavby SR. Zvyšných 65 percent prefinancovala obec z bezúročného úveru Štátneho fondu rozvoja bývania.
Súčasťou projektu bolo aj vybudovanie kompletnej infraštruktúry a komunikácií. Z vlastných zdrojov obec na tento účel poskytla 145-tisíc eur. Splatnosť úveru je 30 rokov a na technickú infraštruktúru 20 rokov.
Projekt výstavby nových bytov je rozdelený do viacerých etáp, v rámci ktorých má v obci vyrásť celkovo šesť 12-bytových domov. Snahou je podpora a stabilizácia mladých ľudí v obci. Starostu Jaroslava Dujavu preto teší, že zo 74 uchádzačov o byty dokázali uspokojiť záujem všetkých obyvateľov obce:
„Ďalších záujemcov, aj z okolitých obcí, budeme riešiť následne. Na prideľovanie bytov máme internú smernicu, na základe ktorej bytová komisia a následne zastupiteľstvo transparentne vyberajú a schvaľujú budúcich nájomcov bytov.“
Uchádzači musia splniť stanovené podmienky. Nájomné v obecných bytoch sa bez energií pohybuje na úrovni 170 eur.
Samospráva chce vo výstavbe nájomných bytov pokračovať aj v budúcom roku. Vydané má už stavebné povolenie na ďalšie dve etapy a chystá proces verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác ďalších dvoch bytových domov s celkovo 24 bytmi. Do polovice januára budúceho roka plánuje podať žiadosti o poskytnutie dotácie na ich výstavbu.
Zdroj: SITA

