Pellegrini a Fico majú odlišné predstavy o budúcnosti Smeru

SlovenskoSpravodajstvo

Zároveň sa rozchádzajú ich názory o videní politického sveta.

Predseda Smeru Robert Fico adresoval členom strany list, v ktorom kritizuje predsedníctvo a poslancov za ich verejné vyjadrenia k situácii v strane. Zároveň v ňom žiada, aby sa zdržali verejných vyhlásení o vnútornom živote strany. Fico tiež kritizuje odchod Jána Podmanického, ktorý označil za odsúdeniahodnú politickú naivitu a vyhlásil, že natláčanie strany do bezhodnotového liberálneho priestoru bude považovať za konanie poškodzujúce záujmy Smeru-SD.

Foto
Robert Fico / TASR

Peter Pellegrini reagoval, že odmieta snahu umlčať čoraz intenzívnejšie kritické hlasy, pričom iný názor nepovažuje za poškodzovanie záujmov strany:

„List pána predsedu len potvrdzuje, že jeho a moje videnie politického sveta a budúcnosti sa značne rozchádzajú. Odmietam snahu umlčať čoraz intenzívnejšie kritické hlasy, ktoré sa vnútri strany ozývajú a nepovažujem vyjadrenie iného názoru za hlboké poškodzovanie záujmov Smeru.“

Neoddeliteľnou súčasťou sociálnej demokracie je podľa Pellegriniho jasný postoj proti fašizmu a nespolupráca so subjektmi, ktoré presadzujú takúto politiku. Podpredseda Smeru Richard Raši sa nechcel vyjadriť k listu, pretože to považuje za internú záležitosť strany.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre