Pellegrini vypovedal na NAKA

SlovenskoSpravodajstvo

Odpovedal na všetky otázky vyšetrovateľa a nič nezatajoval.

Predseda strany Hlas-SD a bývalý premiér Peter Pellegrini dnes vypovedal ako svedok na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA). Jeho výpoveď sa týkala kauzy založenia a zosnovania zločineckej skupiny, v ktorej figuruje aj bývalý predseda vlády a líder strany Smer-SD Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák. Pellegrini zdôraznil, že odpovedal na všetky otázky vyšetrovateľa a nič nezatajoval:

„Patrím medzi asi 20 alebo 25 ľudí, ktorí sú predvolaní ako svedkovia v kauze obvinenia z organizovanej skupiny.“

Foto
Pellegrini vypovedal ako svedok na NAKA / TASR

Pellegrini skonštatoval, že výpoveďou si splnil svoju povinnosť a ako svedok odpovedal na všetky otázky o vzťahoch, personálnych nomináciách a ďalších medializovaných informáciách:

„To, čo som vedel, som im povedal veľmi presne. To, čo som nevidel, nepočul alebo som toho nebol svedkom, tak som, samozrejme, takisto pravdivo odpovedal a nič som nezatajoval.“

Líder Hlasu nemá pocit ani vedomosť, že by za bývalých vlád niekto cielene kriminalizoval súčasného ministra financií Igora Matoviča či exprezidenta Andreja Kisku. Zároveň pripomenul, že počas tejto vlády došlo k podaniu obžaloby v daňovej kauze Kisku. Na margo daňovej kauzy Matoviča dodal, že ak sa vynášali daňové tajomstvá, nie je to legitímne, rovnako ako nebolo legitímne vynesenie bankového tajomstva v prípade Filipa Rybaniča. Pellegrini dodal, že dokázať to a konať v takýchto prípadoch musia súdy a polícia.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre