Penta odmieta vyjadrenia Kyselicu v súvislosti s finančnými tokmi s Malchárkom

SlovenskoSpravodajstvo

Malo ísť o sumu 300 miliónov slovenských korún.

Finančná skupina Penta reagovala na vyjadrenia bývalého šéfa vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáša Kyselicu, ktorý povedal, že v prípade Jirka Malchárka polícia zdokumentovala finančné toky medzi ním a Pentou v hodnote 300 miliónov slovenských korún. Penta tvrdí, že vyšetrovatelia nemohli nájsť žiadny dôveryhodný dôkaz k tomu, aby mohol Kyselica formulovať takéto čiastkové, no o to závažnejšie tvrdenia.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Žiadame preto Lukáša Kyselicu a aj kompetentné orgány, aby zverejnili konkrétne informácie, kto, kedy, komu poslal sumu 300 miliónov korún na účet. V opačnom prípade vnímame jeho vyjadrenie nie ako vyjadrenie bývalého vyšetrovateľa, ale ako budúceho politika, ktorý sa dopúšťa manipulácií a klamstiev,“ uviedol hovorca Penty Gabriel Tóth s tým, že považujú za neakceptovateľné, že sa výsledky osem rokov trvajúceho vyšetrovania zverejňujú takýmto spôsobom, pričom sú čiastkové a vytrhnuté z kontextu: „Aj preto sa opakovane obraciame na kompetentné orgány, aby zverejnili v plnom rozsahu poznatky z vyšetrovania, vrátane zápisníc z výsluchu svedkov a zamedzili tak účelovej manipulácii a dezinterpretáciám. Jaroslav Haščák celých osem rokov poskytoval vyšetrovaciemu tímu kauzy Gorila plnú súčinnosť a aj minulý týždeň vyšetrovateľov vyzval, že je pripravený vypovedať k akýmkoľvek otázkam, ktoré sa týkajú objasnenia kauzy Gorila.“

Kauza Gorila otriasla Slovenskom predovšetkým v roku 2011. V konšpiračnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave vznikla zvuková nahrávka Slovenskej informačnej služby (SIS), v ktorej údajne vystupuje spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák a rôzne vplyvné osoby z prostredia vtedajších politických či štátnych štruktúr. Aktéri z nahrávky sa mali rozprávať aj o províziách pri predaji štátneho majetku, pričom jeden z hlasov mal byť podobný Robertovi Ficovi.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre