Petra Vlhová a jej dve strieborné medaily sú už doma

VýchodŠport

Na jej prílet v Poprade čakal aj Igor Vlha.

Po zisku dvoch strieborných medailí odišla v sobotu (20.2.) večer Petra Vlhová z Cortiny d'Ampezzo domov na Slovensko. Na popradskom letisku pristálo súkromné lietadlo s našou najlepšou lyžiarkou na palube o 21.00 hod. Ďalšími pasažiermi boli jej tréner Livio Magoni a slovinská lyžiarka Ana Buciková.

„Hneď z kopca sme rýchlo utekali na ubytko. Pobalila som sa asi za desať minút a rýchlo sme sa museli presunúť do Klagenfurtu, pretože by nám zatvorili letisko. Oddýchla som si teda až v lietadle. Veľmi si vážim, že som mohla priletieť do Popradu aj v neskorších hodinách, hoci letisko zatvárali skôr. Ušetrím takto veľa času. A teším sa, že celé Slovensko je pri mne,“ povedala Petra Vlhová bezprostredne po prílete do Popradu.

Foto
Petra Vlhová / RÁDIO KOŠICE

Na popradskom letisku čakal na Petin prílet aj jej otec Igor Vlha. Preteky sledoval v televízii a netajil, že ho to stálo veľa nervov:

„Pred Peťou, klobúk dole. Bola u nás veľká nervozita, chodili sme ako tigre v klietke. Ale všetko dobre dopadlo. Som nervózny z toho, že tam nie som. Ale finále si už nenechám ujsť. Nech budem v karanténe aj mesiac, potom je to už jedno.

V nedeľu má Petra voľno a v pondelok (22.2.) a utorok (23.2.) bude trénovať v Jasnej. Ešte v utorok večer odcestuje do Talianska, kde ju čakajú ďalšie preteky v zjazde a super G. 

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre