Piati členovia Súdnej rady sa vzdali funkcie

SlovenskoSpravodajstvo

Dôvodom je nedôvera vládnej koalície.

Nominanti vlády a parlamentu na post člena Súdnej rady Slovenskej republiky sa po výzve novej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej vzdali svojich funkcií. Ide o Romana Huszára, Viliama Pohančeníka, Jána Havláta, Branislava Jablonku a Magdalénu Hromocovú. Dôvodom ich rezignácie je nedôvera vládnej koalície. V Súdnej rade zostávajú pôsobiť iba nominanti prezidenta a tí, ktorých si zvolili samotní sudcovia.

Foto
Súdna rada Slovenskej republiky  / TASR

„K dnešnému dňu sa vzdalo funkcie v Súdnej rade Slovenskej republiky päť jej členov. Ide o nominantov Národnej rady Slovenskej republiky – Romana Huszára a Viliama Pohančeníka, ako aj všetkých troch členov, ktorých do funkcie členov Súdnej rady vymenovala vláda Slovenskej republiky – Jána Havláta, Branislava Jablonku a Magdalénu Hromcovú. Svoje rozhodnutie oznámili v priebehu dnešného dňa, teda 23. marca 2020, predsedníčke Súdnej rady Slovenskej republiky Lenke Praženkovej,“ potvrdila Súdna rada.

Kolíková požiadala všetkých, ktorí sa vzdali funkcie, aby sa nezúčastňovali ďalších zasadnutí Súdnej rady. Tá má v súčasnosti iba dvanásť členov z celkového počtu osemnásť. Zatiaľ nie je známe, kedy kabinet a parlament zvolia náhradníkov.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre