Pilot F1 má koronavírus a vynechá preteky v Silverstone

EurópaŠport

Mexický pilot F1 Sergio Perez nebude pre pozitívny test na nový koronavírus štartovať na nedeľňajšej Veľkej cene Veľkej Británie v Silverstone.

Foto
Sergio Perez mal pozitívny test / TASR

Po nejasnom výsledku uňho odhalil ochorenie COVID-19 opakovaný test. Jazdec tímu Racing Point je v izolácii v dejisku štvrtého podujatia tejto sezóny motoristického seriálu majstrovstiev sveta. 

Pereza čaká desaťdňová karanténa a vynechá tak aj druhé preteky v Silverstone. 

"FIA a Formula 1 potvrdzujú, že pilot tímu BWT Racing Point F1 Sergio Perez mal pozitívny test na koronavírus. Išlo o druhý test, nakoľko prvý neponúkol výsledok. Perez sa ocitol okamžite v karanténe a dodržiava inštrukcie lekárskych autorít. S pomocou organizátorov pretekov, zástupcov lekárskych zariadení a delegáta FIA pre COVID 19 budú dohľadaní všetci ľudia, ktorí s nim boli v kontakte a všetky blízke kontakty budú umiestnené do karantény. Robíme všetko preto, aby tento incident nenarušil víkendové podujatie," píše sa v stanovisku.

Podľa samotného tímu je Mexičan v "dobrom fyzickom i psychickom stave". Cieľom je "nastúpiť do nedeľňajších pretekov s dvoma autami. Komunikujeme s organizátormi Grand Prix".

Otázkou samozrejme ostáva, kto Pereza nahradí. Voľbou číslo 1 by mal byť Stoffel Vandoorne, no ten sa počas tohto víkendu zúčastňuje pretekov Formuly E v Berlíne. Voľba by mohla padnúť na Estebana Gutierreza, ale v hre je aj návrat Nica Hulkenberga. Nemec strávil v tíme zo Silverstone päť rokov, keď súťažil za predchodcu Racing Point (ešte pod názvom Force India) v rokoch 2012 a potom 2014 až 2016.

Autor: PETER JESENSKÝ

Komentáre