Pirátska strana – Slovensko predstavila kandidátku do eurovolieb

SlovenskoArchívEurovoľby 2024

Povedie ju Zuzana Šubová.

O hlasy voličov v blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu sa bude uchádzať aj Pirátska strana – Slovensko. Na čele kandidátnej listiny je predsedníčka strany Zuzana Šubová. Druhé miesto patrí redaktorovi spravodajskej televízie Rastislavovi Dubovskému, ktorý kandiduje ako nečlen strany.

„Som naozaj rada, že sa nám podarilo zostaviť silný tím kompetentných ľudí, ktorí majú potrebné skúsenosti a znalosti na európskej úrovni, aby boli schopní presadzovať záujmy občanov Slovenska a prispievať tak k spravodlivej a prosperujúcej Európe,“ vyhlásila Šubová.

Foto
Kandidátku pirátov povedie Zuzana Šubová (Ilustračná fotografia) / TASR

Prioritou pirátov je ochrana právneho štátu a finančných záujmov Európskej únie. Na kandidátke je sedem žien a osem mužov. O jej podobe rozhodla členská základňa strany na mimoriadnom Celoštátnom fóre, ktoré sa uskutočnilo vlani v decembri. Kandidátku tvoria aj Veronika Kvetáková, Michal Pírek, Zuzana Šestáková, Juraj Krátky, Karolína Ivanová, Martin Eštočák, Ľubica Peerová, Drahomír Širúčka, Jaroslav Nosáľ, Juraj Bittmann, Katarína Ringelband, Norbert Astaloš a Lucia Appelová.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre