Plán reštartu už pozná aj prestížna NBA

SvetŠport

Rada guvernérov zámorskej NBA vo štvrtok schválila plán na reštart basketbalovej súťaže. Anonymný zdroj prezradil pre ESPN, že záver sezóny by malo dohrať 22 tímov v Orlande na Floride.

Foto
Dianie v NBA by malo pokračovať od 31. júla / TASR

Základná časť by mala pokračovať od 31. júla, finále play off by malo vyvrcholiť najneskôr 12. októbra. Nový ročník by sa mal začať 1. decembra. Plán schválilo 29 členov Rady, proti bol iba Portland.

Záverečnú fázu súťaže bude hostiť areál Disney World, predstaví sa v nej trinásť tímov zo Západnej a deväť z Východnej konferencie. Istotu účasti majú kluby, ktoré momentálne figurujú v prvej osmičke vo svojej konferencii. Účastníci odohrajú osem zápasov základnej časti, po ktorých bude nasledovať play off.

„Výsledok hlasovania Rady guvernérov je nevyhnutný krok smerom k reštartu. Máme pred sebou veľkú výzvu v podobe pandémie ochorenia COVID-19, dúfame, že sa nám podarí dohrať sezónu v bezpečnom prostredí na základe striktných protokolov, ktoré dokončujeme v spolupráci so zdravotnými úradmi a medicínskymi expertmi," povedal komisár NBA Adam Silver pre agentúru AP.

Plán ešte musí odobriť hráčska asociácia NBPA, prostredníctvom konferenčného hovoru by mala hlasovať v piatok.

Všetci hráči, tréneri a ďalší personál budú ubytovaní v priestoroch Disney Worldu, aby sa predišlo šíreniu koronavírusu. Sezónu NBA prerušili pre pandémiu 11. marca.

Zdroj: TASR

Komentáre