Plavkyňa Podmaníková skončila tretia na 50 metrov prsia, vytvorila aj slovenský rekord

EurópaŠport

Slovenská reprezentantka v plávaní Andrea Podmaníková zaplávala v Budapešti vo finále na pretekoch Svetového pohára v čase 31,63 sekundy, čo predstavuje nový slovenský rekord.

Dvadsaťjedenročná Podmaníková sa do finále kvalifikovala v tretej rozplavbe celkovo štvrtým najlepším časom 31,91. Víťazkou v disciplíne na 50 metrov prsia bola Číňanka Tchang Čchien-tching (31,28), druhá skončila Fínka Ida Hulkková (30,82).

Andrea Podmaníková  / TASR

Počas nedeľňajšieho finále reprezentoval Slovensko aj Richard Nagy, ktorý v disciplíne 400 metrov polohové preteky dohmatol v čase 4:26,41 min, čo mu stačilo na ôsmu priečku. Zvíťazil Japonec Juki Ikari (4:14,43). Do osemčlenného finále sa neprebojovala Robin Reindlová. Tá na 200 metrov polohové preteky zaplávala jedenásty najlepší čas (2:23,21 min). Podobne neuspel aj Tomáš Klobučník, keď v rozplavbách na 200 m prsia skončil devätnásty. Rodák z Topoľčian dohmatol za 2:21,57 min.