Po spackanom úvode naháňali Oceliari mačku za chvost

KošiceŠport

Po troch domácich víťazstvách utrpeli košickí hokejisti prehru 3:4 s Nitrou. Pri celkovom hodnotení ľutovali predovšetkým nevydarený úvod zápasu, po ktorom prehrávali už v štrnástej minúte 0:3 a brankára Jakuba Sedláčka vystriedal Dominik Riečický.

Martin Pospíšil prekonal brankára Cowleyho dvakrát / KOŠICE ONLINE

„Šancu na body sme prehrali v prvej tretine. Povedali sme si, že chceme na súpera vyletieť a dostať ho pod tlak aktívnou hrou, no nedokážem si vysvetliť čo sa stalo. Prehrávať 0:3 s takýmto súperom nie je jednoduché,“ pustil sa do hodnotenia prehry tréner Jan Šťastný. Ako ďalej prezradil, počas prvej prestávky nastal v šatni prievan. „Od druhej tretiny nás bol plný ľad, hrali sme to čo sme chceli. Za stavu 2:3 sme mali veľa šancí vyrovnať zápas. Hostí podržal vynikajúci brankár."

Košičania sa v druhej tretine dostali na kontakt dvomi gólmi Martina Pospíšila, tvrdú ranu v podobe štvrtého gólu im však zasadil 24 sekúnd pred druhou sirénou Roman Žitný.

„Je to veľká škoda,“ povzdychol si Pospíšil. „Doplatili sme na začiatok zápasu a tri inkasovaného góly. Súper tam ukázal veľkú efektivitu a nebolo to nič príjemné. Dokázali sme sa však otriasť, vrátili sme sa do hry a zlomil to až ten štvrtý gól.“

O šancu na hetrik pripravil 21-ročného útočníka moment zo 43. minúty. Na vylúčenie za seknutie reagoval nevyberanými slovami na adresu rozhodcov a tí ho za to poslali do šatne.

Predchádzal tomu faul na mňa. Sú tam štyria rozhodcovia a nevideli to. Faktom však je, že si musím držať nervy na uzde a nemalo by sa mi to stávať. V závere som na ľade chýbal a určite ma to mrzelo,“ poznamenal Pospíšil.

Galéria k článku

V záverečnej tretine to bolo o množstve vylúčení a gólové skóre sa už menilo iba raz. V 57. minúte sa o to postaral svojim premiérovým extraligovým gólom Matúš Havrila.

„Pár minút do konca sme chceli urobiť tlak aj v oslabení a puk sa tam ku mne výborne odrazil. Gól ma potešil, ale chutil by určite sladšie, ak by pomohol k bodom. Dúfam, že ma to nakopne a takéto výkony budem potvrdzovať každý zápas,“ vyslovil sa 21-ročný košický rodák.

Tipos extraliga - 15. kolo

HC Košice - HK Nitra 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly: 21. Pospíšil (Baránek, Chovan), 28. Pospíšil (Cibák, Chovan), 57. Havrila (Slovák, Jokeľ)  - 1. Žitný (Šťastný, Švarný), 12. Hrnka (Tvrdoň, Cardwell), 14. Kollár (Cardwell, Žitný), 40. Žitný (Kollár, Slovák). Rozhodovali: Orolin, Žák - Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Pospíšil (Koš.) 10 min. OT + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Zmeny: 14. Riečický za Sedláčeka (Koš.).

HC Košice: Sedláček (14. Riečický) - Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák - Chovan, Pospíšil, Réway - Milý, Mráz, Klhůfek - Jenyš, Eliáš, Jokeľ - Belluš, Havrila, Frič - Krasničan

HK Nitra: Cowley - Cardwell, Pupák, Švarný, Bodák, Knižka, Nemec, Socha - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Žitný - Holešinský, Dauda, Stümpel - Minárik, Šiška, Škvarek - Pätoprstý

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC'05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
      Góly: 48. Jordan (Vas, Wehrs) - 25. Sojka (Lamper), 30. Lamper (Breton, Drew), 55. Breton (Winquist), 55. Drew (Breton, Winquist). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Jurčiak, Bogdaň, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1
      Miškovec: B. Kiss – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser – Z. Jordan, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, T. Reszegh – Lövei, Osterberg, Csányi – Révész, Miskolczi, Ritó
      Banská Bystrica: Vay – A. Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Biro, Petrinec, Lopejský – Vašaš, Tamáši, M. Sloboda – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sojka, Šimun, Výhonský – L. Lunter, O. Giertl, Vybíral – K. Gabor

HC Mikron Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
      Góly: 10. Števuliak (Roman, Ondrušek), 17. Obdržálek (Holenda, Iso-Mustajärvi), 19. Števuliak (Jurík), 26. Embrich (Jurík, Mikuš), 27. Iso-Mustajärvi (Seppanen, Rehák), 45. Holenda. Rozhodovali: Müllner, Výleta - Vyšný, Crman, vylúčení: 4:5, navyše: Bátory (L. Mikuláš) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0
      Nové Zámky: Kiviaho – Mikuš, Holenda, Roman, Västilä, Šeliga, Fereta, Hain, Giľák – Obdržálek, Seppanen, Iso-Mustajärvi – Okoličány, Holovič, Bajtek – Jurík, Embrich, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Rehák
      Liptovský Mikuláš: Kozel (20. Bátory) – Nemec, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Parobek – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Toma, Hamráček – Surový, Lištiak, Uhrík – Kalousek, Matoušek, Haluška

HC 07 Detva - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
      Góly: 44. Cox (Čacho) - 13. Gašpar (O'Donnell), 41. O'Donnell (Bačik, Štajnoch), 60. O'Donnell (Serse). Rozhodovali: Stano, Korba - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0
      Detva:      Sholl - Turan, Korím, Rymsha, Lalík, Gachulinec, Jendroľ, Rais, F. Fekiač - Askarov, V. Fekiač, Klíma - Charbonneau, Čacho, Cox - Nauš, Halama, Ľupták - Ščurko, Downing, Sýkora
      Slovan: Durný - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Lee, Beňo, Maier - Rapáč, Harris, Urbánek - Studenič, Bortňák, Ranford - O'Donnell, Zigo, Gašpar - Jendek, Petráš, Kundrík

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
      Góly: 40. Handlovský (Vandas) - 28. Southorn (Šoltés, Galamboš) rozhodujúci nájazd Lalancette. Rozhodovali: Šefčík, Tvrdoň – J. Konc ml., Synek, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0
      Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Hajnik, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš
      Michalovce: Tomek – Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Šoltés, Lalancette, Majdan – Regenda, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka