Počasie na východe nás vracia k jeseni

VýchodSpravodajstvo

Prudký vietor, dážď, miestami sneženie. Pankrác Servác a Bonifác pripomínajú november.

Traja zamrznutí bratia podľa pranostiky každoročne prinášajú výrazne zhoršenie počasia. Aj tento rok počasie v polovici mája pripomína skôr neskorú jeseň. Najvyššia denná teplota na Slovensku dnes dosahuje od 5 do 10 stupňov Celzia. A na horách vo výške nad 1 500 metrov nad morom od -3 stupňov.

Hranica sneženia sa posunula na približne 800 metrov nad morom. Na východe Slovenska sneží v okolí Pustého Poľa a samozrejme aj pod Tatrami. V Košiciach je hlavným problémom vietor, kvôli ktorému už včera uzavreli oficiálnu hokejovú fanzónu a dnes nápor vetra nevydržal strom na Tomášikovej.

Galéria k článku

„Výstraha pred silným vetrom platí pre južné okresy Prešovského kraja aj okresy Poprad a Brezno do 14.00 hod. Vietor tam môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 kilometrov za hodinu. Výstraha pred snežením platí do 10.00 hod., spadnúť môže jeden až päť centimetrov nového snehu,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Meteorológovia v utorok očakávajú veľmi nízke hodnoty maximálnej dennej teploty. Tie by mohli dokonca prekonať súčasné rekordy. Napríklad v Poprade bola v minulosti 14. mája nameraná najnižšia maximálna denná teplota šesť stupňov Celzia, v utorok meteorológovia očakávajú štyri až deväť stupňov Celzia.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre