Počet infikovaných žiakov a učiteľov na košických základných školách klesol o polovicu

KošiceKoronavírus

V karanténe je približne 380 detí.

Napriek tomu, že metropola východu momentálne patrí medzi najviac zasiahnuté okresy na Slovensku, epidemiologická situácia na základných školách (ZŠ) tomu nenasvedčuje. Počet infikovaných žiakov a učiteľov klesol oproti minulému týždňu o polovicu. Jana Poľová z Magistrátu mesta Košice uviedla, že sa znížil aj celkový počet škôl, v ktorých sa výučba realizuje dištančnou formou:

„Máme už len 12 pozitívne testovaných žiakov a 3 zamestnancov škôl. Ochorenie COVID-19 negatívne ovplyvňuje výučbu v 9 školách a celkovo v 17 triedach, čo je takmer o štvrtinu menej než v závere septembra. V karanténe sa v súčasnosti nachádza už len okolo 380 žiakov našich škôl. Ešte začiatkom uplynulého týždňa ich bolo 600 a tieto počty postupne klesali až k dnešnému stavu.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Tento týždeň sa na dištančnú formu výučby presunulo takmer 80 detí z 3 tried na druhom stupni na ZŠ Staničná. Karanténa u nich potrvá do budúceho pondelka 11. októbra.

„Počas tohto týždňa sa nestretne so svojimi spolužiakmi aj 67 detí z rôznych ročníkov na ZŠ Želiarska, ktorí museli ísť do karantény kvôli pozitívnemu testu jedného zo svojich učiteľov. Nové prípady ochorenia COVID-19 hlásila v úvode tohto týždňa u svojich žiakov aj ZŠ Drábova, ZŠ Krosnianska 4, ZŠ Laca Novomeského, ZŠ Trebišovská a ZŠ Polianska,“ uzavrela Poľová.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre