Počet obetí koronavírusu v USA prekročil hranicu 700-tisíc ľudí

SvetKoronavírus

Desiatky miliónov obyvateľov sa odmietajú zaočkovať.

Spojené štáty od prepuknutia pandémie koronavírusu zaznamenali 700-tisíc úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Posledných 100-tisíc úmrtí pribudlo za tri a pol mesiaca v čase, keď sú vakcíny dostupné pre všetkých od 12 rokov. Desiatky miliónov Američanov sa však odmietajú zaočkovať, čo prispieva k šíreniu nákazlivejšieho delta variantu koronavírusu.

Najviac obetí pandémie má Florida. Od polovice júna tam zomrelo približne 17-tisíc obyvateľov. Nasleduje Texas, ktorý v tejto súvislosti eviduje 13-tisíc úmrtí. Počet obetí z týchto štátov predstavuje vyše 30 percent z celonárodného počtu od posledného míľnika 600-tisíc mŕtvych.

Foto
Protesty proti očkovaniu a vládnym opatreniam pre nezaočkovaných / TASR

Epidemiológ David Dowdy z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health vyhlásil, že najmenej 70-tisíc z posledných 100-tisíc úmrtí boli nezaočkovaní. Očkovaní ľudia, ktorí podľahli koronavírusu, sa väčšinou nakazili od neočkovaných. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) potvrdilo, že v USA je aspoň jednou dávkou vakcíny zaočkovaných 65 percent občanov a dve kolá vakcinácie zatiaľ absolvovalo 56 percent populácie.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre