Počet pozitívnych prípadov v Česku tretí deň po sebe stúpa o vyše dvesto infikovaných denne

EurópaKoronavírus

Najhoršia situácia je v okrese Prachatice.

Česko niekoľko dní hlási nárast počtu nakazených ochorením COVID-19 o viac ako 200 za deň. Napriek tomu, že krajina zaznamenala mierny pokles nových pozitívnych prípadov, stále je to nad 200 denne. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 252 infikovaných, pričom celkovo ide o viac ako 16-tisíc nakazených.

Z údajov českého ministerstva zdravotníctva vyplýva, že nárasty počtu nových prípadov v predchádzajúcich dvoch dňoch presahovali 270 osôb denne. Vo štvrtok 30. júla stúpol aj počet úmrtí na koronavírus, a to o dve na celkovo 379.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Počet aktuálne chorých sa zvýšil na 4481. Najhoršia situácia je v okrese Prachatice v južných Čechách, kde je najvyšší počet nakazených za uplynulý týždeň. Za ostatných sedem dní tam bolo potvrdených 73 prípadov nákazy v prepočte na 100-tisíc obyvateľov.

Hygienici včera ukončili testovanie približne 350 zamestnancov firmy Intica Systems v Prachaticiach. Výsledky dvoch tretín testov potvrdili šesť infikovaných. Ďalšie výsledky budú známe dnes. Koronavírusom sa postupne nakazilo približne 30 ľudí z firmy a z jej okolia.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre