Počet Slovákov infikovaných koronavírusom opäť stúpol

SlovenskoKoronavírus

Aktualizované 10.40 hod.

Premiér Igor Matovič pred dnešným rokovaním vlády informoval, že na Slovensku opäť pribudli noví ľudia, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. Za uplynulých 24 hodín bolo 304 vzoriek s negatívnym výsledkom a u dvanástich osôb sa potvrdil nový koronavírus. Ide o deväť mužov a tri ženy z Martina, Bratislavy, Zázrivej, Lučenca, Hanušoviec nad Topľou, Záhorskej Vsi, ďalej pribudol prípad v Považskej Bystrici, Novej Dubnici a v Slovenskej Ľupči. Jedna osoba sa nachádza v karanténe v Gabčíkove. Slovensko má zatiaľ 216 pacientov s COVID-19 a viac ako 4200 negatívnych vzoriek.

Foto
Vykladanie krabíc z lietadla letky MV SR, ktoré priviezlo stotisíc respirátorov / TASR

Matovič zároveň uviedol, že letka ministerstva vnútra Slovenskej republiky (MV SR) dnes priviezla z Turecka stotisíc FFP3 respirátorov, ktoré sú určené pre lekárov a zdravotníckych pracovníkov. S ich distribúciou zo skladu v Slovenskej Ľupči do jednotlivých zdravotníckych zariadení sa začne už dnes. 

Ako povedal minister vnútra Roman Mikulec, pôvodne ich mala doviezť súkromná spoločnosť, ale nastali problémy s preclievaním: „Napokon sme v utorok (24.3.) rozhodli o vyslaní letky MV SR, ktorá materiál v stredu ráno priviezla.“

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre