Pocity Film 2019 ponúka kvalitný výber zo svetovej a domácej kinematografie

PrešovKultúra

Jednou zo sekcií sú Pocity susedov.

Metropola Šariša v najbližších dňoch ožije filmom. Nasledujúci týždeň (7. - 13.10.) sa v Prešove uskutoční jubilejný desiaty ročník filmového festivalu Pocity. Výber z kvalitnej svetovej a domácej kinematografie sa bude premietať v Kine Scala, Cinemaxe a v kultúrnom centre Stromoradie. Súčasťou festivalu budú aj rôzne sprievodné podujatia či stretnutia s filmovými osobnosťami. Filmy a akcie sú rozdelené do viacerých sekcií. Jednou z nich sú Pocity susedov, ktoré sú tento rok zamerané na židovskú tematiku. 

Foto
Filmy a akcie sú rozdelené do viacerých sekcií / Pocity Film

Diváci sa môžu tešiť aj na premietanie digitálne zrekonštruovanej kópie filmu Spalovač mŕtvol od kežmarského rodáka a režiséra Juraja Herza. Tiež si budú môcť pozrieť drámu Fragmenty z malomesta z réžie Petra Mikulíka. Z ľahších žánrov je to napríklad izraelská komédia Tel Aviv v plameňoch.

Sprievodné podujatia sa uskutočnia v Stromoradí. Počas prvého festivalového dňa tam odznie prednáška na tému židovstvo v slovenskej a svetovej kinematografii. Diváci budú môcť spoznať najznámejších slovenských filmárov židovského pôvodu a kvalitné snímky, ktorých korene sú späté s judaizmom. Po prednáške vystúpi kapela Mojše band, ktorá interpretuje predovšetkým staré židovské piesne zo Slovenska.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre