Pod Tatrami zaparkujete drahšie. Poprad upraví aj časový harmonogram

VýchodSpravodajstvo

Zruší sa aj bezplatné parkovanie na vyhradených plochách počas letnej turistickej sezóny.

Poslanci mestského zastupiteľstva v Poprade sa na svojom zasadnutí zhodli na tom, že zvýšia ceny za parkovanie na mestom prevádzkovaných parkovacích plochách v centre a jeho okolí. Zároveň od 2. mája sa zmení aj čas spoplatneného parkovania. „Ceny sa zvýšia, ale povedal by som len kozmeticky. Napríklad v zóne 1 stála doteraz hodina parkovania 0,80 eura, po novom to bude jedno euro a pribudne aj možnosť polhodinového plateného parkovania. V zóne 2 sa zvyšuje cena z 0,50 na 0,60 eura, rovnako tak aj na kaskádovom parkovisku pri nemocnici a na Tatranskom námestí, kde sa zároveň skráti doba bezplatného parkovania z dvoch hodín na jednu hodinu. To platí aj pre parkovisko na Baníckej ulici,“ uviedol riaditeľ Správy mestských komunikácií v Poprade Peter Fabian s tým, že sa zvýši aj cena ročných parkovacích kariet.

Foto
Parkovanie v Poprade bude drahšie / TASR

Popradčania, ale aj návštevníci mesta sa môžu pripraviť aj na úpravy času parkovného. Za státie na plochách sa bude platiť od 8.00 do 18.00 hod., nie do 16.00 hod., ako to je v súčasnosti. Tiež sa zruší bezplatné parkovanie na vyhradených plochách počas letnej turistickej sezóny. Parkovanie v období vianočných sviatkov bolo v minulosti zadarmo takmer mesiac, po novom to bude v období od 20. decembra do 1. januára. „Dôvod je ten, že bezplatné parkovanie v tomto období zneužívali najmä ľudia pracujúci v okolitých prevádzkach. Ani návštevníci, ani obyvatelia, ktorí chceli prísť do mesta na pár hodín, tak nemali kde parkovať,“ skonštatovala vedúca oddelenia výstavby na Mestskom úrade v Poprade Kristína Horáková.

Dôvod úprav cien je ten, že sa nemenili od roku 2009 a patria k tým najnižším na Slovensku. „Okrem toho sa zvýšili náklady na údržbu, rovnako aj mzdové náklady na pracovníkov,“ dodal Fabian. Držitelia parkovacích kariet sa sťažovali, že v čase, keď bolo parkovanie zadarmo, nemali kde odstaviť svoje autá. Samospráva chce získané finančné prostriedky investovať do zlepšenia stavu, modernizácie a technického vybavenia parkovísk, ktoré sú v správe mesta.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre