Pod väznicou objavili tunely a budovy z obdobia americkej občianskej vojny

SvetZaujímavosti

Boli tesne pod povrchom a zároveň boli veľmi zachované.

Pod známou väznicou na ostrove Alcatraz v kalifornskom meste San Francisco našli tunely a budovy z obdobia americkej občianskej vojny. Historici už v minulosti predpokladali, že bývalé federálne väzenie bolo postavené na vojenskom opevnení z devätnásteho storočia. Komplex sa nachádza pod väzenským dvorom, ktorý slúžil na odpočinok. Za múrmi už uzatvoreného väzenia si v minulosti odpykávali tresty najhorší zločinci americkej histórie.

Foto
Alcatraz počas občianskej vojny slúžil ako oficiálne vojenské väzenie na západnom pobreží / Twitter

Vedci pomocou hĺbkového radaru a terestriálnych skenov našli pod väzenským dvorom pozostatky budov, skladov, munície a tunelov, ktoré boli tesne pod povrchom a zároveň boli veľmi zachované. Odborníci na základe týchto zistení plánujú na ostrove realizovať ďalší výskum.

Americká vláda pôvodne využívala ostrov na vojenské účely. Pevnosť Alcatraz počas občianskej vojny slúžila ako oficiálne vojenské väzenie na západnom pobreží. Alcatraz sa stal federálnym väznením v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia, pričom poslední väzni ho opustili v roku 1963. Svoj trest si tam odpykávalo viacero známych väzňov, okrem iných aj Al Capone.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre