Podpor Pohyb do play-off z tretej priečky, postup jasným cieľom

KošiceŠport

Futsalisti Podpor Pohyb Košice zakončili svoje účinkovanie v základnej časti víťazstvom nad 4FSC Bratislava 3:1. V záverečných šiestich kolách nestačili iba na extraligového suveréna z Lučenca a pred štartom play-off si pripravili veľmi solídnu pozíciu v podobe tretej priečky.

Foto
Košičania vstupujú do play-off v dobrej forme / KOŠICE ONLINE

„Víťazstvo veľmi teší, pretože to bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Išlo nám o spečatenie tretieho miesta a som rád, že sme to zvládli. Súper nám nič neuľahčil a v podstate sme sa trápili do poslednej minúty. Hlavným problémom bola naša efektivita a toto musíme do play-off zlepšiť,“ vyslovil sa po triumfe nad deviatym tímom tabuľky strelec dvoch gólov Marek Kuruc. „Je jedno, kto dá góly. Teraz sa už budú počítať iba víťazstvá. Čaká nás Banská Bystrica a s nimi to bolo vždy veľmi tesné a dramatické. Bude to zaujímavá séria a verím, že nás prídu podporiť fanúšikovia.“

V dlhodobej fáze mali Košičania svetlé i slabšie chvíľky. Konečné tretie miesto je cenné, veď zatiaľ čo na druhú Prievidzu stratili zverenci trénera Richarda Bača až jedenásť bodov, pred štvrtou Pinerolou mali krehký jednobodový náskok.

„Po niektorých zápasoch sa to už zdalo byť stratené. Hlavne doma sme strácali veľa bodov a to by sa nemalo stávať. Pozitívom bolo, že sme vybojovali cenné víťazstvá vonku. V play-off už ale musíme potvrdiť môj dom, môj hrad,“ vyslal jasný apel Kuruc.

Vo štvrťfinále narazia hráči Podpor Pohyb na spomínanú Banskú Bystricu. Tá obsadila šiestu pozíciu, no už tradične patrí medzi veľmi nebezpečných súperov.

Galéria k článku

„Bude to špecifické. Poznáme sa s viacerými ich hráčmi a tento rok sme tam vyhrali iba o gól. Verím, že to zvládneme aj v play-off a postúpime do semifinále,“ zaželal si 21-ročný futsalista.

Úvodný duel štvrťfinále odohrajú Košičania v domácej hale 31. marca. Dovtedy majú dostatok času na kvalitnú prípravu.

„V poslednom čase nás trápili aj zranenia a verím tomu, že sa dajú chlapci dohromady a budeme v plnej sile. V kombinácii s reprezentačnou prestávkou máme dva týždne voľna a urobíme všetko preto, aby sme sa dobre pripravili na hlavnú fázu sezóny. Jednoznačným cieľom je totiž postup do semifinále,“ uzavrel Marek Kuruc.

Podpor Pohyb Košice – 4FSC Bratislava 3:1 (2:0)

Góly: 2. Kuruc, 16. Kuruc, 37. Ivan – 40. Haramia

Divákov: 100

Komentáre