Podpredsedami Košického kraja sa stali Pataky, Tomaško a Lörinc

VýchodSpravodajstvo

Zriadené boli aj komisie.

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) na návrh predsedu Rastislava Trnku schválilo do funkcií troch podpredsedov. V novom funkčnom období nimi budú Karol Pataky, Dušan Tomaško a Ladislav Lörinc. Zastupiteľstvo im za funkciu schválilo mesačnú odmenu vo výške minimálnej mesačnej mzdy.

Všetci traja zvolení podpredsedovia pracujú aj v komunálnej politike. Karol Pataky je primátorom Kráľovského Chlmca a ako podpredseda KSK pôsobil aj minulé obdobie. Dušan Tomaško je primátorom Gelnice a Ladislav Lörinc je starostom košickej mestskej časti Sídlisko KVP.

Na pôde zastupiteľstva vznikli štyri poslanecké kluby - Klub regiónov KSK, Aliancia-Szövetség a nezávislí poslanci, Košice a okolie a klub Smer-SD a Hlas-SD. Na ich čele sú poslanci Marián Hojstrič, Gejza Sačko, Ladislav Lörinc a Michal Rečka.  

Zastupiteľstvo zároveň zriadilo komisie a zvolilo ich predsedov a členov.

„Komisie môžu začať pracovať v normálnom režime. Je to dôležité kvôli tomu, že ešte v decembri potrebujeme schváliť rozpočet na budúci rok. Priorita je mať rozpočet, aby sme neboli v rozpočtovom provizóriu,“ uviedol Trnka.

Už tento týždeň by mali komisie začať pracovať, aby sa to stihlo.

„Keďže rozpočtové provizórium sa v podstate čerpá podľa mesiacov, teda jednej dvanástiny z predchádzajúceho roka, a vyzerá to, že tých peňazí bude menej než v tomto roku, tak vlastne by sme sa dostali do paradoxnej situácie, že hoci nemáme peniaze, tak všetci majú narozpočtované, že môžu míňať viac,“ doplnil Trnka.

Poukázal na to, že aktuálne plánovaný rozpočet neráta s novými investíciami. Kraj pritom stále nevie, koľko mu vládne opatrenia s daňovým bonusom na dieťa uberú z príjmov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre