Podvodníci už telefonujú aj zo slovenských čísel

SlovenskoSpravodajstvo

Operátori sa ich snažia blokovať.

Polícia už dlhé roky upozorňuje na podvody, ktoré sa snažia z ľudí vylákať peniaze. V posledných mesiacoch sa však na Slovensku rapídne zvýšil počet telefonátov, v ktorých sa podvodníci predstavujú ako policajti či Interpol a tvrdia, že človek spáchal nejaký trestný čin, za ktorý musí zaplatiť. Aj napriek tomu, že neraz hovoria po anglicky, telefonujú zo slovenského čísla. Podľa Denisy Bárdyovej z policajného prezídia sa to preto javí o to dôveryhodnejšie:

„V prípade podobných správ či telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných či verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám či produktom. Zároveň, ak od vás neznáma osoba akoukoľvek formou požaduje vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, za žiadnych okolností ich neposkytujte.“

Foto
Podvodníci telefonujú zo slovenských čísel / Unsplash

Operátori na Slovensku potvrdili, že evidujú zvýšený počet podvodných telefonátov a snažia sa ich blokovať. Nie sú však schopní zachytiť ich všetky. Zákazníkov ale ubezpečujú, že hovory sú pre nich bezplatné. V prípade, že ich zodvihnú, sa tak nič neúčtuje. Odporúčajú však s podvodníkmi nekomunikovať.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre