Pohárová senzácia! Štvrtoligová Slávia vyradila Michalovce a želá si Slovan

KošiceŠport

Futbalisti štvrtoligovej Slávie Technická Univerzita pripravili najväčšie prekvapenie tohtoročného Slovenského pohára, keď vyradili účastníka najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce po výsledku 1:1 a následnom jedenástkovom rozstrele.

Foto
Futbalisti Slávie TU oslavujú historický postup / KOŠICE ONLINE

Košičania viedli od šestnástej minúty gólom Kambarova, za hostí vyrovnal o devätnásť minút neskôr Pedro Martinez Garcia. Rozdiel medzi prvou a štvrtou ligou sa na trávniku okato neprejavil a v závere druhého polčasu mali dokonca zverenci trénera Rolanda Módera niekoľko výborných šancí. O postupe Slávie však napokon rozhodol až jedenástkový rozstrel.

„Je to parádny pocit! Vyradili sme fortunaligistu a zmazali sme rozdiel štyroch líg. Iste, územnú prevahu mali a lopta bola zväčša na ich kopačkách. Nejaké veľké šance si však nevypracovali. Priznám sa, že som od nich čakal viac. Držali loptu, ale prevahu mali len po šestnástku. Aj ten inkasovaný gól bol smolný a padol po nešťastnom teči. Vyhrať na penalty je ten najkrajší možný pocit. Super!“ tešil sa Ľubomír Pangrác, ktorý vychytal hneď dvoch strelcov Michaloviec. „V prvej chvíli som tomu neveril. Hlavne som však pocítil veľkú radosť a ďakoval som ľuďom, ktorí mi fandili spoza plota.“

„Vyradiť ligistu, tak to je niečo úžasné,“ vyslovil sa po vytrhnutí z rozradostneného košického kruhu kapitán Peter Vilčko. „Klobúk dole pred chlapcami! Bol to však veľmi ťažký zápas. Som rád, že sme ukázali aj pekné veci smerom dopredu a vzadu sme si to postrážili. Neviem či mali nejakú čistú šancu.“

Tréner Slávie TU Roland Móder svojmu tímu veril, veď jeho tím je suverénnym lídrom štvrtoligovej tabuľky. Až takýto vyrovnaný herný obraz však prekvapil aj jeho samotného.

Chlapci obetovali na ihrisku veľa energie a snahy. Proti prvoligistovi to mali výrazne ťažšie, ako to máme obvykle vo štvrtej lige. Museli sme vynaložiť štyrikrát toľko úsilia. V obrane sme to však výborne zatvárali a to bol základ úspechu. Ďakujem chlapcom, pretože taktické pokyny splnili takmer do bodky,“ vyslal slová vďaky do radov svojich zverencov Roland Móder.

A ako to už v takýchto prípadoch býva, z pohľadu životosprávy bude tentoraz veľmi tolerantný.

„Nejaké pivko dnes určite padne. Máme tu pracujúcich i študentov, ale takýto úspech si malú oslavu zaslúži,“ pousmial sa Móder.

Galéria k článku

V prípade tímu na amatérskej báze však majú oslavy svoje limity.

„Určite to oslávime, ale viacerí z tímu musia zajtra do práce. Ja mám šťastie, že pracujem v otcovej firme a tak som si vybavil voľno,“ pousmial sa brankár Ľubomír Pangrác, ktorý pokladá v civilnom zamestnaní podlahy.

Jednodňové voľno si prezieravo vybavil aj Peter Vilčko, ktorý pracuje ako defektoskopista v rušňovom depe.

„Zajtra mám voľno a pracujem až vo štvrtok. Dovtedy sa dám dohromady. Teraz však budem musieť pozvať kolegov, ktorí ma sem prišli povzbudiť. Nejaké to pivo určite padne a šéf klubu nám možno naleje aj po štamperlíku,“ rozosmial sa kapitán Slávie TU.

Tím lídra štvrtej ligy podľa neho drží spolu na trávniku i pri oslavách. A práve toto neviditeľné puto bolo zreteľné aj pri rozhodujúcom jedenástkovom rozstrele. Zatiaľ čo Slávisti sa držali za ramená ako jeden muž, Michalovčania len roztrúsene sledovali, ako to napokon dopadne.

„To je otázka na nich, či majú taký kolektív, aby porazili štvrtoligový tím. Musia sa zamyslieť, či do toho dali srdce. My sme ho tam určite ukázali,“ zdôraznil Roland Móder.

Jeho náprotivok Anton Šoltis priznal, že jeho tím veru spomínané srdce rozhodne neukázal.

„Práve preto som z toho nemal dobrý pocit. V tíme je veľa národností a chýba správny kolektívny duch. Mne to prišlo, ako keby sme hrali prípravný zápas. Súper bojoval, cítil šancu a to na nás stačilo. Ukázalo sa, že ak tomu nedáte niečo viac, tak sa súper sám nepoloží. Súper mal väčšiu dušu a my sme ju nemali. S týmto musíme niečo urobiť, pretože nás čaká opäť liga a v nej chceme byť úspešní,“ zamyslel sa Anton Šoltis.

Vyradenie tímom zo štvrtej ligy vníma ako sklamanie a hanbu. „Je to nečakané a určite sme chceli a mali postúpiť. Ak hráme proti účastníkovi štvrtej ligy, tak by sme to mali zvládnuť. Neukázali sme však hlad po víťazstve. Tým pádom to došlo k penaltám a súper mal viac šťastia. Kamarátovi Rolovi Móderovi to však prajem a bodaj by si podobnú radosť užil aj v ďalšom kole. My sme mali jednoznačne ukázať viac.“

„S Tonom Šoltisom sme dlhoroční priatelia a doberali sme sa už zopár dní. Veril som, že by sme mohli získať dobrý výsledok a dúfam, že sa nebude hnevať,“ odkázal svojmu kamarátovi z druhej striedačky Roland Móder. A koho by si tréner Slávie želal v ďalšom kole? „Chlapci spomínali, že by chceli Slovan. Nech je to teda Slovan!“

Slávia TU Košice - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1), 4:3 v rozstrele

Góly: 16. Kambarov - 35. Martinez
Divákov: 300

Rozhodovali: Čiernik - Benko, Vass.
SLÁVIA TU: Pangrác – Verčimák, Kosovskyi, Čabala (61. Novotný), Gere, Kambarov (82. Vysočan), Vilčko, Lancoš, Trebuňák, Maliarenko, Popovič.
MFK ZEMPLÍN: Dráb - M. Kolesár, Špak, Grič, Rota - Bezzera (53. Popovits), Danko, Mavretič (30. Savvidis), Kountouriotis - Hovhannisyan (72. Trusa), Pedrito. 

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre