Pojednávanie vo veci výbuchu plynu na Mukačevskej bolo prerušené

PrešovSpravodajstvo

Aktualizované 17.00 hod.

Okresný súd (OS) v Prešove prerušil dnešné pojednávanie v súvislosti s výbuchom plynu na Mukačevskej. Obhajca troch obvinených živnostníkov požiadal o ich prepustenie z väzby, pričom prokurátor navrhuje rozšírenie väzby. Vo veci bude rozhodovať prešovský OS. „Výsluch bol prerušený, pokračuje sa zajtra (4.3.) o 9.00 hod. Dôvodom je, že sa čaká na rozhodnutie krajského súdu (KS),“ uviedol obhajca obvinených Vladimír Bajtoš. Traja muži čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu.

Foto
Jeden zo zadržaných / TASR

Krajská prokuratúra (KP) v Prešove informovala súd, že vyšetrovateľ zmenil a sprísnil právnu kvalifikáciu z nedbanlivostného na úmyselný trestný čin. Zároveň požiadala súd o rozšírenie dôvodov väzby. Traja obvinení sú vo väzbe od 9. decembra minulého roka. KS potvrdil rozhodnutie z decembra 2019.

Prešovský KS rozhoduje v tejto veci aj o ďalších dvoch obvinených, ktorí sú zatiaľ stíhaní na slobode. Vzhľadom na to, že prokurátor podal voči rozhodnutiu sťažnosť, bude sa ňou zaberať  KS. Polícia 21. februára zadržala dvoch obvinených, pričom ich obvinila z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu. Senát KS v Prešove zamietol sťažnosť prokurátora voči rozhodnutiu OS z 25. februára, že obvinení Martin M. a Milan H. budú stíhaní na slobode a prepustil ich zo zadržania.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre