Polášek sa v deblovom rebríčku posunul do elitnej desiatky

EurópaŠport

Po Mečířovi je druhým Slovákom, ktorému sa to podarilo.

Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa neprebojovali na finále štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži. V semifinále prehrali s ruským párom Karen Chačanov, Andrej Rubľov 6:7 (7), 6:0, 9:11. V supertajbrejku nevyužili tri mečbaly. Chačanov s Rubľovom zabojujú o titul proti domácemu francúzskemu páru Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert.

V prvom sete si obe dvojice držali svoje podania, a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorého koncovke sa presadili Chačanov s Rubľovom. Polášek následne požiadal o medical time out. Následne ovládli parížsky center a súperom v druhom sete uštedrili kanára. V supertajbrejku viedli 9:6, no Rubľov potom vyhral oba svoje servisy a po dvojchybe Poláška s Chačanovom vyrovnali na 9:9. Rusi boli v laufe, získali aj ďalšie dva body a postúpili do finále.

Foto
Filip Polášek a Ivan Dodig / TASR

„Bol to tesný zápas, v ktorom sme nevyužili šance vrátane troch mečbalov. Myslím si, že dnes sme už nemali toľko energie, najmä ja. Celý zápas som ťahal nohy za sebou a bol som rád, že som rád. V priebehu prvého setu, keď som sa rozbehol za jednou loptou, ma pichlo v oblasti členka. V tajbrejku ma to bolelo, bol som rád, že chodím. Bolo to otravné, preto som pred začiatkom druhého setu požiadal o medical time out. Fyzioterapeut mi povedal, že s tým sa moc nedá urobiť, dal mi prášky proti bolesti a hral som ďalej. Nemalo by to byť nič vážne,“ povedal Polášek.

O dva dni odlietajú do Londýna, kde ich čaká slávnostný žreb, čo potvrdil aj Polášek: „Na turnaj majstrov sa s Ivanom už veľmi tešíme. Je tam osem najlepších párov na svete, bude to veľmi ťažké. Na druhej strane päť dvojíc sme už zdolali, s dvomi sme ešte nehrali. Pred súpermi máme rešpekt, no nikoho sa nebojíme. Očakávam veľmi vyrovnané zápasy, bude rozhodovať pár lôpt, chlieb sa bude lámať v koncovkách. Keď budeme oddýchnutí a budeme na tom kondične i psychicky dobre, verím, že to zvládneme. Uvidíme, ako to dopadne.“

Polášek je v deblovom rebríčku ATP už na desiatom mieste. Po Miloslavovi Mečířovi sa stal iba druhým Slovákom v histórii, ktorý sa vo štvorhre prebojoval do Top 10. Do rebríčka ATPsi 34-ročný zvolenský rodák pripíše 360 bodov a s Dodigom si rozdelia finančnú prémiu vo výške takmer 70-tisíc eur.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre