Policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať bývalého premiéra Roberta Fica

SlovenskoSpravodajstvo

Do materiálu sa však musia doplniť ďalšie dôkazy.

Zástupca špeciálneho prokurátora rozhodol o sťažnostiach obvinených v rámci kauzy Súmrak. O spôsobe rozhodnutia bude Úrad špeciálnej prokuratúry informovať až po doručení uznesenia oprávneným osobám.

Prokuratúra zároveň informovala, že policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať bývalého premiéra Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a bývalého šéfa polície Tibora Gašpara. Dozorový prokurátor však vyšetrovateľovi spisový materiál vrátil.

„Z dôvodu procesného pochybenia vyšetrovateľa bude potrebné niektoré úkony zopakovať a zároveň do spisového materiálu doplniť ďalšie dôkazy, preto vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na doplnenie dokazovania,“ zdôvodnila prokuratúra.

Foto
Policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať bývalého premiéra Roberta Fica / TASR

K prieťahom v postupe dozorujúceho prokurátora v konaní o sťažnostiach podľa špeciálnej prokuratúry nemohlo dôjsť, keďže bolo o nich rozhodnuté v internej lehote bez potreby jej predĺženia.

„Zo strany generálneho prokurátora SR však boli vytknuté dozorujúcemu prokurátorovi prieťahy v predložení sťažnosti, a preto tento v záujme vylúčenia akýchkoľvek aj nedôvodných pochybností o rýchlosti jeho konania prikročil k štúdiu spisového materiálu prioritne ihneď po jeho doručení,“ doplnil úrad.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v apríli v rámci kauzy Súmrak obvinil expremiéra Roberta Fica a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD) zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

 

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre