Policajti sa počas Týždňa bezpečnosti na cestách zamerajú na chodcov

KošiceSpravodajstvo

Takmer denné výzvy polície sa míňajú účinku, o čom svedčia aj minulotýždňové štatistiky.

V Košickom kraji bude tento týždeň na cestách viac policajtov. Akcia Týždeň bezpečnosti na cestách Košického kraja je jedno z opatrení súvisiace s negatívnym vývojom nehôd s účasťou chodcov. Na rizikových úsekoch budú v tomto čase preventisti. Chodcom zdôraznia význam reflexných prvkov na oblečení za zníženej viditeľnosti a pripomenú im, ako sa bezpečne správať na cestách.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, takmer denné výzvy polície sa míňajú účinku, o čom svedčia aj minulotýždňové štatistiky. Policajti zaevidovali celkovo 1 759 priestupkov. Až 147 priestupkov spáchali chodci, v blokovom konaní riešili 123 z nich, napomenutie dostalo 24 chodcov. Cyklisti porušili pravidlá cestnej premávky v 14 prípadoch. V kraji sa stalo 25 nehôd, tri osoby sa zranili ťažko a deväť ľahko. Pri jednej z nehôd asistoval alkohol, chodci boli účastníkmi štyroch dopravných nehôd. Uplynulý týždeň chytili 12 podgurážených šoférov, polovica z nich mala viac ako promile.

V stredu 13. februára sa v Košickom kraji uskutoční aj dopravná akcia a v prípade porušenia pravidiel cestnej premávky bude polícia postupovať nekompromisne voči všetkým priestupcom.

 

Zdroj: TASR

Komentáre