Polícia obvinila Taliana žijúceho v Prešove zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadom

PrešovSpravodajstvo

Talian bol začiatkom mája tohto roka zadržaný, obvinený a vyšetrovateľom bol na neho spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Prešovský policajný vyšetrovateľ obvinil 48-ročného Taliana, žijúceho bez prihlásenia v Prešove, zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Zákon pri tomto zločine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„V období konca roka 2014 až doposiaľ v katastrálnom území obce Uzovce v okrese Sabinov, v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva, spomínaný muž neoprávnene zbieral, zhromažďoval a skladoval staré motorové vozidlá rôznych značiek neznámeho pôvodu, ktoré následne rozoberal. Celkovo išlo o 124 áut,“ uviedla Ligdayová. 

Foto
Ilustračná fotografia / Pixabay

Muž podľa jej slov rovnakým spôsobom nakladal aj s batériami a akumulátormi, kovovým odpadom, kontaminovanými nebezpečnými látkami, ako napríklad agregátmi, prevodovkami, strojmi, súčiastkami a pneumatikami v celkovej váhe takmer 3 500 ton. „Páchateľ teda konal v rozpore so zákonom o odpadoch. Talian bol začiatkom mája tohto roka zadržaný, obvinený a vyšetrovateľom bol na neho spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie,“ doplnila Ligdayová s tým, že celková škoda, spočívajúca v odvoze a likvidácii odpadu, bola stanovená na viac ako 269-tisíc eur.

 

Zdroj: TASR

Komentáre