Odpad z tunela Prešov sypali do lesa. Prípad preveruje polícia

PrešovSpravodajstvo

Akú ekologickú cenu bude mať nový tunel Prešov?

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove so súčinnými znalcami vykonávajú dnes (20.8.) obhliadku miesta, v ktorom majú podozrenie na envirokriminalitu v súvislosti s navážaním odpadu do Mestských lesov Prešov, z výstavby tunela Prešov.

„Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Prešove vykonáva vyšetrovanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Do tejto akcie je nasadených vyše 30 policajtov, rôzna policajná technika či najmodernejšia technika zo strany znalca, pričom obhliadka sa vykonáva na úseku prevyšujúcom 15 kilometrov,“ uviedla na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

„Rúbanina z tunela Prešov sa vyváža v rámci stavby na budovanie násypov stavby a na západnom portáli tunela Prešov sa vyváža aj na úpravu lesných ciest v majetku mesta Prešov. Na tieto úpravy ciest má Zhotoviteľ stavby povolenie mesta Prešov. Všetky práce sú realizované na základe právoplatného rozhodnutia Okresného úradu životného prostredia. Zároveň všetky výsledky skúšok a rozborov certifikovanými akreditovanými laboratóriami preukazujú environmentálnu nezávadnosť predmetného materiálu. Prírodný materiál pochádza priamo z územia, kde sa vyváža. NDS ako investor vždy hľadá najlepšie riešenie z pohľadu vplyvov na životné prostredie. Ide o synergický efekt, keď prebytok materiálu zo stavby má druhotné využitie pre potreby mesta Prešov a zároveň dochádza k finančnej úspore na stavbe,“ informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Vývoz výrubu do lesa bol dočasne pozastavený, aktuálne sa opätovne vyváža výrub z tunela do mestských lesov mesta Prešov, keďže už pominuli dôvody jeho zákazu. Mesto Prešov, v zastúpení Technických služieb mesta Prešov, už má všetky potrebné doklady ku skládkovaniu výrubu z tunela.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Galéria k článku

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre