Poľsko otvorilo prvé hromadné vakcinačné centrum

EurópaKoronavírus

V nemocniciach je hospitalizovaných viac ako 31-tisíc COVID pacientov.

Splnomocnenec poľského premiéra pre očkovaciu kampaň Michal Dworczyk nedávno avizoval projekt hromadnej vakcinácie. Každé zo 16 poľských vojvodstiev by malo spustiť jedno očkovacie stredisko. To prvé bolo sprístupnené dnes v meste Legnica na juhozápade krajiny. Poliaci by mali mať celkovo k dispozícii 471 vakcinačných centier.

V mestách do 50-tisíc obyvateľov by sa malo denne zaočkovať najmenej 200 ľudí a vo väčších mestách by to malo byť 500 podaných vakcín za jeden deň. V prípade, ak sa hromadné vakcinačné centrá osvedčia, v krajine otvoria stovky ďalších takýchto stredísk.

Foto
Očkovanie v Poľsku / TASR

Poľsko aktuálne má 6500 očkovacích miest, pričom vďaka centrám hromadnej vakcinácie sa ich počet zvýši na takmer 7000. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 7283 pozitívnych prípadov a 101 úmrtí. V nemocniciach je hospitalizovaných viac ako 31-tisíc COVID pacientov, z toho 3346 ľudí je pripojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Doposiaľ bolo zaočkovaných približne 8,89 milióna Poliakov, pričom 2 milióny záujemcov dostalo aj druhú dávku vakcíny.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre