Poprad uspel v prestrelke proti Zvolenu, Spišiaci získali bod v Trenčíne

VýchodŠport

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen tesne 6:5 a zaznamenali druhú výhru po sebe. Zvolenčania prišli o trojzápasovú sériu triumfov.

Radosť popradských hráčov po góle Dalhuisena / KOŠICE ONLINE

HK Poprad  - HKM Zvolen 6:5 po 2. tretine (2:1, 2:3, 2:1)

Góly: 7. Arniel (Ully, Bondra), 18. Skokan (Svitana, Brejčák), 35. Šišovský (F. Mešár, Rymsha), 39. Bondra (Arniel), 55. Dalhuisen (Skokan, Svitana), 59. Dalhuisen (Svitana) - 2. Leskinen (Krieger, Saracino), 30. Marcinek (Chlepčok, Kubka), 34. Krieger, 40. Roy (Jedlička, Zuzin), 55. Jedlička (Kotvan). Rozhodovali: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Poprad: Čiliak – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Demo – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Handlovský, F. Mešár, Šišovský – Jevoš, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, J. Mikúš, Stupka – Leskinen, Krieger, Puliš – Jedlička, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok

Poprad nezačal proti Zvolenu dobre, keď inkasoval už v 2. minúte počas presilovej hry hostí. Krieger našiel úplne voľného Leskinena, ktorý pohodlne zakončil do prázdnej bránky Popradu. Rovnovážny stav zariadil v 7. minúte Arniel po zmätkoch vo zvolenskej obrane. Domáci šli do vedenia tri minúty pred odchodom na prvú prestávku. Skokanovu prihrávku v presilovke hosťujúci obranca nešťastne zrazil za Rahmov chrbát - 2:1.

Domáci útočník Mešár prepadol v polovici zápasu na útočnej modrej, čo na rýchly brejk využil Marcinek a strelou na Čiliakovu vyrážačku vyrovnal. V 34. minúte potrestal Dalhuisenove vylúčenie parádnou strelou do šibenice Krieger a hostia znova viedli o gól. Z vedenia sa ale dlho neradovali. Rýchlu reakciu zabezpečil z dorážky na opačnej strane Šišovský. Ten istý hráč si neskôr sadol na trestnú lavicu, z čoho vo vlastnom oslabení po prihrávke Arniela profitoval premiérovým gólom po návrate pod Tatry Dávid Bondra. Jednogólové manko Zvolenčania zmazali gólom do šatne. Jeho autorom bol v presilovej hre po delovke od modrej obranca Roy.

Aj tretiu tretinu začali lepšie "rytieri" zo Zvolena. Neistý zákrok Čiliaka využil Jedlička - 4:5. Popradčanov inkasovaný gól zaskočil a dlho sa na ľade hľadali, až prišla 55. minúta. Skokan obkrúžil Rahmovu bránku a na útočnej modrej našiel Dalhuisena, ktorého strela doplachtila do siete - 5:5. Takmer identická situácia sa zopakovala aj minútu a pol pred koncom riadnej hracej. Dalhuisenovu tentoraz nahral Svitana a legionár svojím druhým gólom v zápase otočil vývoj stretnutia. Tesný náskok napokon "kamzíci" ubránili a pripísali si iba tretie domáce víťazstvo v sezóne.

Cenný bod Spišiakov

HK Dukla Trenčín - HK Spišská Nová Ves 5:4 pp (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 28. Paukovček (Mikyska), 31. Tybor (E. Švec, Bezúch), 38. Kudla (Bezúch), 50. Tybor (Mikyska), 63. Mikyska (Starosta, Bezúch) – 18. Štrauch (Salituro, Ščurko), 40. Nieminen (Rapáč, Kuru), 44. Tyczynski (Ščurko), 59. Salituro (Atwal, Petgrave). Rozhodovali: Goga, Kalina - Bogdaň, Hercog, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Melicherčík (Spišská N. Ves) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 99 divákov.

Trenčín: Valent – Kudla, Lemcke, Starosta, E. Švec, Nemčík, Chovan – Berisha, Mikyska, Tybor – Bezúch, Paukovček, Krajč – Honzek, J. Švec, Hudec – Beták, Rehuš, Krajčovič

Spišská Nová Ves: Melicherčík (29. Surák) – Petgrave, Česánek, Oullet-Beaudry, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Malina – Štrauch, Vrábeľ, Salituro – Nieminen, Kuru, Rapáč – Hamráček, Tyczynski, Ščurko – Tomala, Vartovník, Džugan

Prvá tretina sa niesla v znamení množstva zahodených šancí na oboch stranách. V 10. minúte mal hosťujúci brankár Melicherčík šťastie, po teči Honzeka ho zachránila žŕdka. Domáci brankár zas podržal svoj tím pri dvoch tutovkách Spišiakov. Tí sa napokon ujali vedenia v 18. minúte v presilovke zásluhou Štraucha. O vyrovnanie sa postaral v 28. minúte aj s dávkou šťastia Paukovček. O chvíľu neskôr sa brankár Spišiakov Melicherčík prezentoval nebezpečným zákrokom na jedného z hráčov Dukly a za napadnutie hlavy a krku dostal trest 5+DKZ. Jeho náhradník Surák si čistý štít dlho neudržal. V 31. minúte ho poľahky prekonal Tybor a silnú pasáž Dukly podčiarkol tretím gólom Kudla, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia odpovedali gólom Nieminena, ktorého našiel pred bránkou ideálnou prihrávkou Rapáč. Na začiatku tretej časti vyrovnal Tyczinski, po šikovnom teči Tybora sa však domáci znova dostali na koňa. V 55. minúte bol po zmätkoch v trenčianskom bránkovisku blízko k vyrovnaniu Nieminen, ale nedokázal zasunúť puk do bránky. Dukla tesný náskok napokon neudržala, vylúčenie Chovana potrestal Salituro a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o výhre Dukly Mikyska.

Liptáci nestačili na Michalovce

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Góly: 16. Walega, 35. Varttinen - 5. Mudrák, 12. Cameranesi (Faith, Kukuča), 31. Kukuča (Žitný, Gajdoš), 40. Gajdoš (Žitný). Rozhodovali: Novák, Fridrich - Šoltés, Valo, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 50 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel (33. Vošvrda) – Varttinen, Ventelä, Salija, Šepelev, Mezovský, Ilenčík, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Petráš, Walega, Jurík – Paločko, Murček, Uhrík – Haluška, Kalousek, Dunčko

Michalovce: Williams – Macejko, Bokroš, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda, Mihalik, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Keränen – Faith, Suja, Kukuča – Žitný, Galamboš, Mráz – Mašlonka, Buc, Chalupa

Do zápasu dvoch tímov z opačných pólov tabuľky vstúpili lepšie favorizovaní hostia zo Zemplína. V 5. minúte si brankár Kozel nepokryl ľavú žŕdku a puk po nahodení Mudráka skončil v sieti. Michalovčania zdvojnásobili náskok v 12. minúte. Cameranesi využil nedôslednosť domácich zadákov, ktorí na dvakrát nedokázali odpáliť puk pred Kozlom. Liptáci ešte v úvodnej časti znížili, hrubú chybu brankára Williamsa potrestal pohotový Walega. Hostia však mali hernú prevahu a v polovici zápasu ju pretavil do tretieho gólu Kukuča, ktorý v končiacej sa presilovke využil svoj dôraz pred bránkou. Zakrátko Liptáci neuspeli v brejku troch na jedného, Juríka bravúrne lapačkou "vychytal" Williams. V 35. minúte však brankár Michaloviec kapituloval po tvrdej strele Varttinena od modrej. Hostia dokázali opäť "odskočiť" na rozdiel dvoch gólov, v 40. minúte sa o to v ďalšej početnej výhode postaral Gajdoš. Michalovčania v tretej tretine ovládli dianie na ľade, domáci sa k zdramatizovaniu zápasu nedostali. Náskok hostí mohol zvýšiť v 49. minúte Cameranesi, v dobrej pozícii však neprekonal Vošvrdu a pokus Mudráka zastavila horná žŕdka. Na skóre už nič nezmenila ani záverečná power play Liptákov.

HC Slovan Bratislava - HC 05 Banská Bystrica 7:4 (3:2, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Gašpar (Sersen, Yogan), 7. Harris (Yogan, Takáč), 19. Harris (Yogan, Takáč), 21. Rapuzzi (Takáč, MacKenzie), 25. Yogan (Takáč, Valach), 48. Rapuzzi (Jääskeläinen, MacKenzie), 50. Yogan – 7. Fossier (Breton, Ščerbak), 19. Mistele (Boldižár, Vašaš), 29. Fossier (Cardwell, Ihnačák), 30. Mistele (Bubela, Vašaš). Rozhodovali: Štefik, Orolín – Ordzovenský, Beniač, vylúčení: 4:6, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 200 divákov.

Slovan Bratislava: Gudlevskis (30. Winsdor) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Yogan, Harris, Takáč – Gašpar, Rapuzzi, Jääskeläinen – Fominykh, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (19. Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Fatul, Španko, Jendroľ, Boldižár – Fossier, Ihnačák, Ščerbak – Galbavý, Bubela, Mistele – Vašaš, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Gabor, Kabáč