Popradská nemocnica spúšťa očkovanie novou vakcínou adaptovanou na omikron

VýchodKoronavírus

Záujemcovia sa musia vopred registrovať.

Nemocnica v Poprade začala s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 novou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5. Záujemcovia sa musia vopred registrovať na bezplatné očkovanie. Napriek tomu, že opäť stúpa počet pacientov s koronavírusom, ochorenie má vo väčšine prípadov ľahký priebeh a minimum COVID pacientov si vyžaduje hospitalizáciu.

Vakcinácia sa kvôli záujmu verejnosti od 12. októbra rozšíri na pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 9.00 do 10.00 hod. a tiež v nepárnu stredu. Dospelí pacienti sa môžu od dnešného dňa registrovať na očkovanie na stránke nemocnice. Zároveň je k dispozícii aj portál korona.gov.sk, kde je možné prihlásiť aj deti vo veku 12 až 17 rokov.

Foto
Popradská nemocnica spúšťa očkovanie novou vakcínou adaptovanou na omikron (Ilustračná fotografia)  / TASR

„Upozorňujeme záujemcov, že bez registrácie ich nemôžeme zaočkovať. Očkovanie sa realizuje jednou 0,3-mililitrovou dávkou, ktorá sa podáva najskôr po troch mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID-19,“ uviedla medicínska riaditeľka popradskej nemocnice Annamária Miháliková s tým, že priebeh koronavírusu je podobný ako pri stredne ťažkej chrípke:

„Momentálne očkujeme v priestoroch ambulancie všeobecného lekárstva na druhom poschodí kožného stacionára Nemocnice Poprad, číslo dverí 227, a to každý utorok od 13.00 do 14.00 hod., v rovnakom čase aj každú nepárnu stredu.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre