Poradie vedúcich strán v prieskumoch sa nezmenilo

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2023

Výraznejší pokles zaznamenala strana Republika.

V predvolebných prieskumoch naďalej vedie strana Smer-SD so ziskom 19,4 percenta, nasleduje Progresívne Slovensko s 18,2 percentami a Hlas-SD so ziskom 15,1 percenta hlasov.

Za prvú trojicu sa v prieskumoch posunula strana SaS (7,4 percenta), nasleduje koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (7 percent), SNS (6 percent) a KDH (6 percent). Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina (5,3 percenta) a hnutie Republika (5,2 percenta).

Pred bránami Národnej rady SR by zostali strany Demokrati (3,5 percenta), Aliancia (2,9 percenta) a Modrí, Most-Híd (1,4 percenta). Potrebných päť percent by nezískali ani Kotlebovci - ĽSNS (0,6 percenta), Komunistická strana Slovenska, zoskupenie strán Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana, Spravodlivosť, My Slovensko, Srdce vlastenci a dôchodcovia - Slovenská národná jednota a SDKÚ-DS, ktoré by získali zhodne po 0,3 percenta.

Foto
Ilustračná fotografia / KOŠICE ONLINE

Pirátska strana – Slovensko a strana Princíp by získali rovnako 0,1 percenta a žiaden zisk v prieskume nemali subjekty Spoločne občania Slovenska, Vlastenecký blok, Slovenské Hnutie Obrody a Karma.

Na základe výsledkov prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 32 kresiel, PS 31 a Hlas-SD 25. S 12 poslancami by v NR SR boli SaS a koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia. Po 10 poslancov by mali SNS a KDH. Sme rodina a Republika by získali zhodne po 9 mandátov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre