Poslanci Liptovského Mikuláša odobrili rozpočet, končí sa provizórium

SlovenskoSpravodajstvo

Hlavného kontrolóra odvolali z funkcie.

Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši na svojom včerajšom (21.11.) zasadnutí schválilo tohtoročný rozpočet, vďaka čomu sa končí rozpočtové provizórium, čo potvrdil aj hlavný ekonóm Ivan Košík:

„Napriek provizóriám našlo vedenie mesta spôsob, ako nestagnovať a udržať mesto v dobrej finančnej kondícii. A to s ohľadom na fakt, že sme sa riadili položkami v rozpočte z roku 2020, teda finančným nastavením spred dvoch rokov.“

Foto
Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši schválilo tohtoročný rozpočet / facebook.com/MestoLM

Poslanci zároveň odobrili záverečné účty za roky 2019 a 2020, čím odblokovali 2,3 milióna eur pre rezervný fond. Hovorkyňa radnice Viktória Čapčíková vysvetlila, že ide o súhrnný prebytok rozpočtov za dva roky:

„Schválenie záverečných účtov a presun peňazí do rezervného fondu poslúži na financovanie splátok úverov či investičných akcií na rozvoj mesta či nepredvídateľných výdavkov, ako sú živelné pohromy alebo mimoriadne udalosti.“

Martin Alušic bol odvolaný z funkcie hlavného kontrolóra, voľba nového je naplánovaná na 16. januára 2023. Uchádzači o tento post musia mať záujem o výkon funkcie na plný pracovný úväzok. Päťčlenná komisia preverí splnenie podmienok jednotlivých kandidátov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre