Poslanci na mimoriadnej schôdzi parlamentu by mali rokovať o Istanbulskom dohovore či o trinástom dôchodku

SlovenskoSpravodajstvo

Jej zvolanie podporila aj opozičná strana ĽSNS.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu v utorok 18. februára  so začiatkom o 13.00 hod. Poslanci budú rokovať o Istanbulskom dohovore, zdvojnásobnení prídavkov pre rodičov, zavedení trinásteho dôchodku či o zrušení diaľničných známok. Danko informoval, že minimálne päťdesiat poslancov je pripravených podporiť schôdzu, ktorú inicioval poslanecký klub Smeru-SD a SNS. Most-Híd avizoval, že nesúhlasí so zvolaním schôdze, ale podporí ju opozičná ĽSNS.

Danko uviedol, že avizované témy schôdze sú naliehavé spoločenské veci. Predseda parlamentu nevedel povedať, či a kedy by zvolal ďalšiu schôdzu v prípade, ak by prezidentka Zuzana Čaputová vetovala schválené zákony na mimoriadnej schôdzi: „Počkajme si, či ich prezidentka vráti, alebo nie, ja musím vždy konať v zmysle zákona.“

Foto
Andrej Danko / TASR

Vláda včera (12.2.) schválila návrhy zákonov, ktoré budú na programe mimoriadnej schôdze parlamentu. Ide o návrh na zrušenie diaľničných známok za užívanie vymedzených úsekov ciest, návrh na zdvojnásobenie prídavku na dieťa či návrh na zavedenie trinásteho dôchodku. Poslanci budú o nich rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Vláda zároveň vyslovila nesúhlas s Istanbulským dohovorom a navrhuje parlamentu, aby rovnako vyjadril nesúhlas s týmto dokumentom, ktorým sa poslanci budú zaoberať na mimoriadnej schôdzi.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre