Poslanci schválili akčný plán rozvoja Košíc

KošiceSpravodajstvo

Dokument pozostáva z ôsmich programových častí a jeho súčasťou sú investície do dopravy, životného prostredia aj kultúry či športu.

Prerušený bod minulého zastupiteľstva dnes poslanci napokon schválili. Dokument, ktorý sa venuje plánovaniu rozvojových aktivít mesta na najbližšie obdobie, vznikol ako súhrn návrhov a projektových zámerov. Ide o harmonogram, ktorým by sa mesto malo riadiť a súvisí aj s tvorbou rozpočtu.

„Tento plán pripomienkujú poslanci aj verejnosť, pripomienkové konanie skončilo v lete, no meniť sa môže ďalej. Pre nás je to rámec pre našu budúcu prácu. Očakávam, že dodržiavanie plánu uľahčí a spríjemní život v Košiciach,“ predstavil program primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Foto
Akčný plán, ktorý sa venuje plánovaniu rozvojových aktivít mesta na najbližšie obdobie, poslanci napokon schválili / KOŠICE ONLINE

Dokument pozostáva z ôsmich programových častí a jeho súčasťou sú investície do dopravy, životného prostredia aj kultúry či športu. V pláne je zahrnuté vybudovanie prepojovacej komunikácie Pereš – Lorinčík, vybudovanie obchvatu cez Kavečny, rozvoj energetických služieb na území mesta Košice a viacero ďalších projektov. Vysoká investícia má ísť aj pre Mlynský náhon, ktorého reviztalizácia má dostať 1,93 milióna eur.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre