Poslanci Terasy rozhodli o znížení počtu volebných obvodov

KošiceVoľby 2022

Zároveň schválili navýšenie rozpočtu aj pre Átrium Klub.

V mestskej časti Košice – Západ sa včera (21.6.) uskutočnilo predposledné miestne zastupiteľstvo tohto volebného obdobia. Poslanci si na ňom opätovne zvolili kontrolóra Jozefa Filipka.

Zmenil sa počet volebných obvodov zo štyroch na tri. Prvý volebný obvod bude Luník I, II a III. Druhý volebný obvod bude IV, V, VI. Tretí volebný obvod je pôvodný obvod 4, to znamená Luník VII a VIII a individuálna bytová výstavba,“ uviedol pre Rádio Košice starosta Terasy Marcel Vrchota.

Foto
Na Terase sa uskutočnilo predposledné miestne zastupiteľstvo tohto volebného obdobia / facebook.com/kosice.zapad

Počet poslancov zostal zachovaný, zmenili sa len pomery a počty mandátov v jednotlivých volebných obvodoch. Zmena má priniesť jednoduchšiu administratívu a zníženie finančných nákladov. Zastupiteľstvo okrem iného schválilo aj navýšenie rozpočtu pre Átrium Klub a traktorovú kosačku.

„Dohromady ide o sumu 85-tisíc eur v prípade Átrium klubu. Z týchto finančných prostriedkov sa majú sanovať stĺpy a opláštenie budovy. Taktiež sú tam zahrnuté aj práce na zníženie energií, či už ide o elektrickú, alebo tepelnú energiu. Ďalším bodom bolo aj zakúpenie traktorovej kosačky, ktorú potrebujeme, aby sme skrátili čas, za ktorý sa dokážeme postarať o pozemky, ktoré má v správe mestská časť,“ dodal Vrchota s tým, že na kosačku vyhradili 25-tisíc eur.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre