Poslanci z parlamentného zdravotníckeho výboru sa chystajú na prieskum do košickej nemocnice

KošiceSpravodajstvo

Jeho termín zatiaľ nie je známy.

Do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach sa chystajú poslanci z parlamentného zdravotníckeho výboru na poslanecký prieskum. Inicioval ho poslanec Národnej rady Richard Raši, podľa ktorého v nemocnici prevládajú šokujúce a nevhodné podmienky tak pre pacientov, ako i personál.

Raši vedeniu nemocnice vyčíta prijímanie známych na administratívu či investovanie do kancelárie riaditeľa, namiesto do priestorov, ktoré využíva verejnosť či zamestnanci. Nemocnica na tieto obvinenia reaguje výstrahou.

Foto
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura / TV KOŠICE

„Šírenie informácií vyplývajúcich z anonymných podaní môže mať trestnoprávny presah, a preto vyzývame na obozretnosť pri nakladaní s citlivými údajmi v súvislosti s poškodzovaním dobrého mena. Ako sme viackrát verejne avizovali, nemocnica sa nachádza v ozdravnom procese. Momentálne je vo fáze krízového manažmentu. Všetky prijímané rozhodnutia vedenia UNLP Košice sú orientované na zlepšenie situácie v nemocnici tak po stránke ekonomickej, personálnej, no najmä liečebno-preventívnej,“ uviedla pre Rádio Košice hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková s tým, že nemocnica zatiaľ nebola informovaná o prípadnom termíne poslaneckého prieskumu.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre